Rotušė ir komisariatas: centro malonės belaukiant (2)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-08-13

Kol Vyriausybė priims sprendimą dėl buvusio Klaipėdos apskrities policijos komisariato pastatų komplekso likimo, jį valdantis Turto bankas žada apkuopti aplinką, sutvarkyti sudegusį stogą ir sustiprinti apsaugą. Taip pat ieškoma variantų, kaip miestui perduoti likusią rotušės pastato dalį.

Tokiomis naujienomis dalinosi už uždarų durų pirmadienį taręsi Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir pas jį apsilankęs Turto banko laikinasis vadovas Marius Kliokys.

Atlieka analizę

Žinia, beveik prieš porą savaičių Klaipėdos kultūros bendruomenės atstovai ir miesto vadovai išreiškė nepasitenkinimą stringančiu buvusio komisariato perdavimo Savivaldybei procesu.

Klaipėdos mero teigimu, Vyriausybė iki rugsėjo vidurio turėtų priimti sprendimą dėl šio pastatų komplekso. Martyno Vainoriaus nuotr.

M. Kliokys teigė, kad šiuo metu Turto bankas vyko Vyriausybės kanceliarijos pavedimą įvertinti galimybę šį kompleksą panaudoti „teismų sukonsolidavimui”.

„Kol kas rengiame alternatyvų analizę, turime ją iki rugpjūčio 23 dienos pateikti Vyriausybei. Pagrindiai scenarijai yra naujos pastato statybos, teismų perkėlimas į Jūros gatvė 1 arba optimalesnis esamų pastatų išnaudojimas. Sprendimą priims Vyriausybė”, – teigė laikinasis Turto banko vadovas.

Jis akcentavo, kad pastatų kompleksą iki pat šių metų pradžios bandyta parduoti, tad į parduodamą objektą valstybei esą buvo „neracionalu investuoti didelius pinigus”.

M. Kliokys sakė priėmęs mero priekaištą dėl pastato aplinkos ir žadėjo, kad dar šią savaitę jis bus tvarkoma – bus pjaunami krūmai ir kt. Kitą savaitę turėtų būti paskelbtas gaisro pasekmių likvidavimo darbų konkursas bei „rimtesnės apsaugos paslaugos” pirkimas.

„Iki šiol apsaugos ekipažai tik aplankydavo objektą jį periodiškai apvažiuodami, o dabar planuojame sudėti judesio daviklius. Suvokiame, kad tai – miesto centras, prestižinė dalis ir pastatai turi būti prižiūrimi geriau”, – dėstė pašnekovas.

„Dar kartą nevienareikšmiškai išsakiau miesto pozicijos tęstinumą dėl pastato pritaikymo kultūrinėms reikmėms. Miesto pozicija nesikeičia, ji išlieka nuosekli ir tvirta. Labai tikiuosi, kad Vyriausybė priims racionalų sprendimą. Mano giliu įsitikinimu, teismai tikrai turėtų įsikurti kitu adresu, o ne Jūros 1. Iki rugsėjo vidurio Vyriausybė turėtų priimti sprendimą, koks jis bebūtų. Didžiausias nesusipratimas arba įtampą keliantis dalykas yra, kai nežinoma galutinio sprendimo. Tada ir kyla įvairiausios interpretacijos”, – savo ruožtu sakė V. Grubliauskas.

Ką atiduotų, dar neskelbia

Pasak laikinojo Turto banko vadovo, viena iš pokalbio temų buvo „ir istorinės tiesos atstatymas” –  viso rotušės pastato perdavimas savivaldai. Dabar pusę jo prižiūri Savivaldybė, pusę – Turto bankas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Bendravome, kad ateityje ši pastato dalis būtų perduota savivaldybei ir būtų rasta kažkokių resursų mieste, kur galėtų būti į vieną kitą pastatą sukoncentruotos biudžetinės įstaigos – tiek šiuo metu dirbančios šiame pastate, tiek esančios kitose patalpose Klaipėdos mieste. Siekis yra efektyviai atsidalinti turtą. Dar anksti kalbėti, kada būtų galima perduoti. Tikiu, kad po kelių mėnesių turėsime apčiuopiamų sprendimų, kaip galėtų vykti perkėlimas ir galėsime juos pristatyti miesto Tarybai, Finansų ministerijai, Vyriausybės kanceliarijai”, – teigė M. Kliokys.

„Nesame visiškai tuščia sermėga, nes tikriausiai tokiu atveju su mumis net nesikalbėtų, tik nenorėčiau šiandien kalbėti ką konkrečiai, kurią vietą ar pastatą būtų galima perduoti. Vizijų tikrai yra. Ir rasime sprendimą, kuris būtų priimtinas tiek miestui, tiek Turto bankui ir Vyriausybei”, – tikino V. Grubliauskas.

ISTORIJA

Neogotikos stiliaus pastatų kompleksas dabartinėje Jūros gatvėje buvo pastatytas 1862 m. Centrinėje pastato dalyje įsikūrė prisiekusiųjų teismas, dešinėje – teismo įstaigos. Čia buvo ir kalėjimo kameros. 1898 m. pristatytas priestatas, kuriame buvo įrengti butai tarnautojams, atskiras sektorius moterims. Dar buvo pastatytos dirbtuvės. Nuo 1885 m. minėtame komplekse veikė Apygardos teismas.

Į buvusį gyvenamąjį namą, kuriame Klaipėdos meras vėl dirba nuo 2011 metų, rotušė buvo iškelta 1846-aisiais. Šiame pastate per Napoleono karus gyveno Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III su karaliene Luize. Pastatas XIX a. pradžioje priklausė danų konsului Lorkui, vėliau jo giminaičiui. Jis buvo rekonstruotas 1875-1877 m., buvo paaukštintas antras aukštas. 1928 m. buvo pailgintas fligelis.

Žymos: | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Rotušė ir komisariatas: centro malonės belaukiant”: 2

  1. Vslstybė ir savivaldybės NT atsidalino parašė:

    Rotušė- valstybės turtas. Nesuprantu, ką ten liberalai valdo. Sėkmingai numarinę apskritis.

  2. Jo parašė:

    Liūdna, kad tenka taikstytis su tokia tvarka, kai Klaipėdą valdo Vilnius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Pasiekta sunki pergalė

Laiko dulkes nužėrus, laikrodžio rodyklę atsukime aštuoneriais metais atgal. 2017 m. rugsėjo 2 d. laikraštyje „Vakarų ekspresas“ buvo išspausdintas straipsnis ...
2025-01-20
Skaityti daugiau

ELTA

Parduodamas Klaipėdos valstybinės kolegijos turtas

Klaipėdos valstybinė kolegija, padedama Turto banko, viešuose aukcionuose yra numačiusi parduoti 25 šios mokyklos objektus. Bendra jų vertė sieks ne ...
2025-01-08
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Sandėlis prie Dangės verslininkams neatiteks

Pirmos instancijos teismas nusprendė atmesti verslininkų pareiškimą, kuriuo jie prašė pripažinti, kad jiems pagal įgyjamąją senatį priklauso prie pat Dangės ...
2024-12-12
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This