Lietuvos ir Portugalijos kariai vykdė išsilaipinimo operaciją

Fotoreportažai, Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-08-11

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Po kelių dienų planavimo ir pasirengimo dviejų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir tarptautinio kontingento kariai sėkmingai įvykdė mobilią išsilaipinimo į krantą operaciją.

Lauros Skiezgilienės nuotr.

Krašto apsaugos ministerijos išplatintame pranešime rašoma, kad rugpjūčio 7 dieną Baltijos jūros pakrantėje ties Nemirseta surengta bendra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono, Karinių jūrų pajėgų ir Portugalijos rotacinių pajėgų amfibinė operacija – Lietuvos ir sąjungininkų kariai pripučiamosiomis valtimis iš Lietuvos karo laivo jūroje išsilaipino pakrantėje, įvykdė priešo likvidavimo veiksmus, po kurių grįžo į laivą. Amfibinė operacija įvykdyta iš Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinio laivo „Dzūkas“ (P12).

Operacijoje dalyvavo dragūnų bataliono būrys, sudarytas iš profesinės karo tarnybos karių. Operaciją suplanavo ir padėjo sėkmingai įgyvendinti Portugalijos jūrų pėstininkų korpuso rotacinė kuopa su savo turimomis lengvosiomis pripučiamosiomis valtimis.

„Portugalų jūrų pėstininkai per kelias savaites padėjo mūsų kariams pasirengti pirmajai bataliono istorijoje tokio pobūdžio operacijai. Iš pradžių dragūnai susipažino su valčių galimybėmis Kuršių mariose, atliko infiltravimosi, puolimo ir eksfiltravimosi valtimis veiksmus Kairių poligone, vėliau Klaipėdos uoste, Karinių jūrų pajėgų karo laivų flotilėje, mokėsi laipintis į karo laivą ir iš jo. Šiuos pasirengimus vainikavo operacija jūroje“, – pranešime cituojamas dragūnų bataliono vadas majoras Arnoldas Vasiliauskas.

Patrulinio laivo „Dzūkas“ (P12) vado ir Portugalijos jūrų pėstininkų patirtis bei dragūnų kovinis pasirengimas leido sėkmingai įvykdyti suplanuotą operaciją. Jūros bangoms siekiant 1,7 metro aukštį, dragūnai ir portugalų jūrų pėstininkai operatyviai perlipo į nuleistas valtis, audringoje jūroje įveikė keleto jūrmylių atstumą iki kranto ir surengė objekto šturmą. Atlikę užduotis sausumoje, visi kariai valtimis pasiekė laivą „Dzūkas“ (P12) ir juo skubiai pasitraukė iš operacijos rajono.

Tai buvo pirmasis kartas, kai amfibinei operacijai buvo panaudotas STANDARD FLEX 300 tipo, „Flyvefisken“ („Žuvies skraiduolės“) klasės patrulinis laivas. Tokio tipo laivai pastatyti Danijoje. Šios klasės laivų taip pat turi ir Portugalijos bei Lietuvos karinės jūrų pajėgos.

Teigiama, kad šios pratybos ne pirmos ir ne paskutinės kuriose dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos ir Portugalijos rotacinių pajėgų kariai stovi petys petin. Sąjungininkai Klaipėdoje treniruojasi jau nuo gegužės mėnesio, todėl kariams buvo daug progų pasidalinti patirtimi ir žiniomis.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”5″ images=”44054,44048,44053,44049,44050,44052,44051″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Praūžusi audra apardė pajūrio pakrantę

Aplinkos apsaugos agentūros Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai po stiprių audrų atlieka neplaninį jūros krantų pokyčių monitoringą. Šiemet smarki audra Baltijos ...
2025-01-08
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija, Svarbu

Olandus viliojo atgaivinti didelį Klaipėdos fabriką 

Remdamasi Lietuvos centriniame valstybės archyve dabar saugojamais dokumentais ir to meto spaudos pranešimais „Atvira Klaipėda“ tęsia pasakojimus apie 1925-ųjų įvykius ...
2024-12-25
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Prisiekė rekordinis fuzilierių skaičius

Penktadienį Karo ir kruizinių laivų terminale Klaipėdoje kario priesaiką davė dvyliktoji Karinių jūrų pajėgų (KJP) Uosto ir priekrantės gynybos tarnybos ...
2024-10-18
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This