Primena apie kompensacijas nukentėjusiems nuo vilkų

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-07-04

Nors šiemet dėl vilkų padarytos žalos kompensavimo Klaipėdos rajono gyventojai į Savivaldybę dar nesikreipė, ji savo pranešime primena kompensacijų teikimo tvarką.

„Ūkininkai, norintys gauti vilkų ūkiniams gyvūnams padarytos žalos atlyginimo kompensaciją, turi ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo žalos pastebėjimo rašytiniu prašymu dėl žalos įvertinimo ir atlyginimo apie tai pranešti atitinkamai seniūnijai ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriui. Šiemet vilkų ūkiniams gyvūnams padarytos žalos bei miškų savininkams, naudojantiems atbaidančiąsias medžiagas, baidiklius, kompensacijoms Aplinkos apsaugos rėmimo specialiojoje programoje numatyta beveik 29 tūkstančiai eurų”, – pranešime cituojama  Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Taip pat per 3 darbo dienas nuo žalos pastebėjimo reikia pateikti ir gaišenų važtaraštį, pranešimą apie ūkinių gyvūnų perkėlimą ir kaitą iš ūkinių gyvūnų registravimo ir identifikavimo informacinės sistemos, medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos apžiūros aktą bei nukentėjusių gyvūnų fotofiksaciją.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos ekologės Kristinos Stulpinienės,  viena populiariausių apsaugos priemonių nuo vilkų − elektrinis piemuo. Jis turi būti sudarytas iš ant tvirtų kuolų ištemptų kelių (rekomenduojama ne mažiau 5) vielų, kuriomis teka aukštos įtampos srovė. Kad žvėris negalėtų patekti į aptvarą nei per viršų nei per apačią, reikia elektrinio piemens pirmą juostą kabinti 10–15 cm virš žemės paviršiaus. Apsaugai nuo peršokimo viršutinė juosta turėtų būti ne žemiau kaip 1–1,2 m aukštyje, jei yra galimybė, galima aukštinti iki 2 m. Taip pat rekomenduojama kas 15–20 cm ant elektrinio piemens pririšti baltos spalvos ne mažesnes nei 2 cm pločio juostas.

Pernai į Klaipėdos rajono savivaldybę kreipėsi 7 gyventojai iš Veiviržėnų seniūnijos Vainotiškės, Tarvydų, Balsėnų ir Daukšaičių kaimų ir Endriejavo seniūnijos Toliotų ir Šilėnų kaimų, kurie patyrė vilkų žalą. Iš viso buvo papjauti 9 naminiai gyvuliai. Visais atvejais buvo taikytos saugos priemonės, siekiant apsaugoti gyvulius, todėl gyvuliai papjauti aptvertose ganyklose ir galvijams esant prie pat namų. 2017 m. išmokėta daugiau nei 1,6 tūkst. eurų kompensacijų.

Daugiau informacijos apie žalos atlyginimo tvarką teikia Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė, ekologė Kristina Stulpinienė ([email protected]).

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Klaipėdos rajone užregistruoti Mozė ir Laiminga

Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia, jog pernai čia užregistruota bemaž pusė tūkstančio naujagimių. Jų tėvai nestokojo originalumo vaikams suteikdami išskirtinius vardus, ...
2025-01-07
Skaityti daugiau

Regionas

Nuo pirmadienio Klaipėdos rajone - ir naujas maršrutas

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ skelbia jog pasibaigus mokinių atostogoms Klaipėdos rajone tikslins autobusų maršrutus ir tvarkaraščius. Anot įstaigos visą gruodį ...
2025-01-02
Skaityti daugiau

Politikų tribūna

2024-ųjų pasiekimai ir ateities projektai 

Metai eina į pabaigą ir man asmeniškai vienas didžiausių 2024-ųjų pasiekimų – prasidėjusios naujos mokyklos ir darželio statybos Sendvaryje, Trušeliuose. ...
2024-12-20
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This