Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-06-19 |
Konstitucinis Teismas (KT), išnagrinėjęs grupės Seimo narių kreipimąsi, antradienį paskelbė, kad sausį priimtos Mokslo ir studijų įstatymo nuostatos, kuriomis buvo įtvirtinti nauji studijų krypčių akreditavimo terminai, prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui – konstituciniams teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams.
Įgyvendindama minėtąjį įstatymą švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė tik vasario 26 dieną priėmė įsakymą, kuriuo patvirtino studijų krypčių vertinimo ir laikino akreditavimo tvarką, kai ji apskritai turėjo būt baigta taikyti kovo 1 d. Tad iš aukštųjų mokyklų reikalauta per tris dienas pasirengti studijų krypčių vertinimui ir laikinam akreditavimui, o iš Studijų kokybės vertinimo centro – per dvi dienas įvertinti ir laikinai akredituoti visų aukštųjų mokyklų visas studijų kryptis.
Byloje savo nuomonę buvo išdėstęs ir laikinasis Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas, ir LCC tarptautinio universiteto rektorė dr. Marlene Wal. Ji papildomai nurodė, kad Seimas priimdamas tokį įstatymą pažeidė aukštųjų mokyklų teisėtus lūkesčius, kad vertinimas ir akreditavimas bus vykdomas pagal iš anksto žinomas taisykles ir principus.
„Buvo įtvirtintos naujos nuostatos dėl studijų laikino akreditavimo, nors pagal iki tol galiojusį teisinį reguliavimą, priešingai, buvo numatyta, kad studijų vertinimas ir akreditavimas bus užbaigtas pagal teisės aktų nuostatas, galiojusias iki Mokslo ir studijų įstatymo įsigaliojimo”, – rašoma LCC rektorės atsiliepime.
Parašykite komentarą