Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-05-10 |
Artėjant vasarai, ekstremalių vandens pramogų mylėtoji – banglentininkai, jėgos aitvarų propaguotojai, mėgstantieji vandens dviračius bei kitokio aktyvaus sporto vandenyje entuziastai norėtų turėti atskirą, jiems priskirto paplūdimio ruožą, kuriame jie galėtų saugiai ir be jokių kliūčių pramogauti, netrukdydami kitiems poilsiautojams. Tokį pageidavimą ekstremalai išdėstė jų pačių iniciatyva ketvirtadienį uostamiesčio merijoje surengto susitikimo su atsakingais miesto valdininkais metu.
Pasak susitikime dalyvavusio vicemero Artūro Šulco, nors pasikalbėta buvo smagiai ir draugiškai, visgi kai kurių biurokratinių kliūčių aptarimo išvengti nepavyko.
Paaiškėjo, jog norint Melnragės – Girulių paplūdimio ruože, kur paprastai ir renkasi šio sporto entuziastai, specialiai pažymėti vandens pramogoms skirtą paplūdimį su įspėjimais gyventojams, tektų keisti detalųjį planą. O tai padaryti, pasak A. Šulco, nėra taip paprasta.
„Tai yra teritorijų planavimo dokumentas, kurio procedūros trunka mažiausiais metus laiko”, – sakė vicemeras, pridūręs, jog dar viena problema atsirastų ir dėl šioje vietoje veikiančio griežto Pajūrio juostos įstatymo.
Todėl, A. Šulco teigimu, net ir pradėjus procedūras, sunku būtų pasakyti, ar viskas baigtųsi taip, kaip tikisi vandens pramogų entuziastai.
Pokalbio metu išsirutuliojo pasiūlymas šios vasaros pramogavimą ant vandens apiforminti kaip ilgalaikį renginį.
„Tokiu atveju jie patys būtų atsakingi už saugumą tam tikroje konkrečioje teritorijoje ir už visas pasekmes joje, kaip kad, pavyzdžiui, yra per Jūros šventę – tada galimas ir laikinas privažiavimas, ir laikinai statyti tam tikrus įrenginius, ir panašiai”, – kaip nesunkiai galima būtų išspręsti šią ekstremalų-mėgėjų problemą aiškino A. Šulcas.
Pasak jo, banglenčių ir jėgos aitvarų propaguotojai į tai reagavo gana palankiai ir teigė pamąstysiantys apie tokią galimybę.
„Panašių renginių Klaipėdoje trūksta, o žmonėms, kurie patys tuo neužsiima, į pramogaujančius ant vandens žiūrėti yra labai smagu”, – įsitikinęs vicemeras. Jo teigimu, nesutarimų su pasyviais poilsiautojais neturėtų kilti, nes vandens pramogomis paprastai užsiiminėjama esant stipriam vėjui, kai prie jūros gulėti nėra itin malonu.
Savo ruožtu atsakingi Savivaldybės specialistai pasižadėjo pradėti ir detaliojo plano keitimo procedūras, nes, pasak A. Šulco, „jį anksčiau ar vėliau vis tiek reikės keisti”.
Parašykite komentarą