Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-02-06 |
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas po antradienį vykusio susitikimo su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu konstatavo, kad prasideda realus buvusio Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato perėmimo miesto reikmėm procesas.
Už šį pastatų kompleksą miestas valstybei ketina perduoti 7 pavienius nenaudojamus objektus – nuo nebegyvenamų pastatų iki automobilių stovėjimo aikštelės.
„Prieš prasidedant finalinei turto mainų tarp valstybės ir savivaldybės daliai Vyriausybės kancleris norėjo pasitikslinti, ar nesikeičia mūsų pozicija. Kažkas lyg ir buvo paskleidęs gandus, kad miestas pradėjo abejoti, tai aš patikinau, kad niekas nesikeičia ir nuo miesto Tarybos sprendimo nesitraukiam. Pabrėžiau, kad šio komplekso sutvarkymas yra neatsiejama ir viena svarbiausių miesto kultūros strategijos 2030 dalis. Kanclerio asmenyje mačiau pragmatišką ir geranorišką Vyriausybės požiūrį, kad bus ieškoma greitų ir efektyvių sprendimo būdų, kaip užbaigti turto mainų sandorį”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė meras.
Kartu jis akcentavo, kad šios dienos susitikimas jau yra ženklas kultūros bendruomenei, kad nuo vizijų jau reikia telktis prie jų įgyvendinimo.
Pasak mero, Savivaldybė negalėjo pirkti turto iš valstybės, tad vienintelis galimas būdas buvo turto mainai.
Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjo pavaduotoja Genovaitė Paulikienė informavo, kad Vyriausybei yra parengtas mainams septynių siūlomų objektų sąrašas. Jame yra du jau gyventojų nebeturintys gyvenamieji namai Liepojos g. 15 ir Rumpiškės 14, buvusio archyvo pastatas Uosto g. 22, „Cartito” per panaudos laikotarpį nugyventas pastatas Puodžių g. 13, automobilių stovėjimo aikštelė Smiltelės g. 12, pievose esantys pastatai adresu Perkėlos g. 3. Paskutinis objektas šiame sąraše – nebaigtas statyti pastatas I. Simonaitytės g. 29A, kurio vietoje Savivaldybė kurį laiką planavo statyti naują biblioteką ir bendruomenės namus.
Pernai liepą į Savivaldybę raštu kreipėsi miesto menininkams bei kultūros vadybininkams atstovaujanti iniciatyvinė grupė ir prašė perimti pastatų kompleksą bei pritaikyti jį menininkų dirbtuvėms, studijoms, rezidencijoms ir kitoms kultūros reikmėms. Prie kreipimosi buvo pridėta per 300 įvairius kultūros bei meno sektorius atstovaujančių asmenų parašų.
Viso komplekso bendras plotas sudaro apie 12 785 kv. m. Numatoma, kad jo konversija ir įveiklinimas turėtų vykti etapais, išsitęsiančiais apie 8 metus. Jie preliminariai atsieitų apie 10 mln. eurų.
Sprendimą, liudijantį apie norą perimti pastatų kompleksą, miesto Taryba priėmė pernai spalį.
INFORMACIJA
Neogotikos stiliaus pastatų kompleksas buvo pastatytas 1862 m. Centrinėje pastato dalyje įsikūrė prisiekusiųjų teismas, dešinėje – teismo įstaigos. Čia buvo ir kalėjimo kameros. 1898 m. pristatytas priestatas, kuriame buvo įrengti butai tarnautojams, atskiras sektorius moterims. Dar buvo pastatytos dirbtuvės. Nuo 1885 m. minėtame komplekse veikė Apygardos teismas.
Parašykite komentarą