Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2017-12-30 |
Vis daugiau lietuvių šventinį laikotarpį renkasi praleisti šiltuose kraštuose. Muitininkai primena, kad keliautojai, norėdami iš užsienio šalių parsivežti suvenyrų, pagamintų iš laukinių gyvūnų, augalų ar jų dalių, turi pasidomėti, ar jiems nėra reikalingi specialūs leidimai.
Prieš pat Kalėdas į Vilnių iš Jungtinių Arabų Emyratų parskridęs lietuvis kaip suvenyrus ar dovanas artimiesiems vežėsi 7 koralų nuolaužas ir 10 kriauklių. Vyriškis greičiausiai nežinojo, kad tokius daiktus įvežti leidžiama tik turint vienkartinį CITES leidimą gabenti tarptautinės konvencijos saugomos nykstančios floros dalis ar gaminius iš jų, sakoma Lietuvos muitinės pranešime.
Muitinės internetinėje svetainėje galima susipažinti su CITES konvencijos nuostatomis bei Prekybos laukiniais gyvūnais bei augalais taisyklėmis. Šios Taisyklės reglamentuoja nykstančių laukinių gyvūnų, augalų, jų dalių ar produktų, gautų iš laukinių gyvūnų bei augalų pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą į Lietuvos teritoriją, išvežimą iš jos ar gabenimą tranzitu, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką.
Taisyklėse taip pat išvardinti leidimai, kuriuos privaloma pateikti muitinės įstaigai įsivežant CITES konvencijos saugomus laukinės faunos ir floros egzempliorius ar gaminius iš jų.
Keliautojai, ketinantys įsigyti egzotiškų suvenyrų, pagamintų iš laukinių gyvūnų, augalų ar jų dalių, dar prieš išvykdami į kelionę tokių leidimų turėtų kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą.
Pilnateise CITES konvencijos šalimi nare Lietuva tapo 2002 m. Šiuo metu konvenciją yra ratifikavę daugiau kaip 170 valstybių. Konvencijos globojamų gyvūnų ir augalų sąraše įrašyta daugiau kaip 30 tūkst. pasaulyje nykstančių ir CITES konvencijos saugomų rūšių.
Grazu kriaukles, bet tik dulkems rinkti, jei zmogus nera labai meniskos prigimties. Verciau dovanoti kazka praktisko, kad gavusiam dovana nebutu dilema – paslepti ar ismesti. Ganetinai sauni dovana uzsienieciui ar emigravusiams tautieciui butu puodelis Lietuva su sauksteliu salikas, kepure ar pirstines, bet su pastaraisiais sunkiau pataikyti dydi