Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2017-11-21 |
Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į du įdomius renginius, skirtus šios krašto tradicijoms ir istorijai.
Lapkričio 27 d., pirmadienį, 17.30 val. Vytautas Tumėnas (Lietuvos istorijos institutas) skaitys paskaitą ,,Mitologinės lietuvių ornamentikos paslaptys“.
Paskaitoje nagrinėjama lietuvių juostų ir kitų tradicinės taikomosios dailės dirbinių ornamento simbolika – raštų forma, jų pavadinimai ir juos atitinkantys mitopoetiniai įvaizdžiai bei jų reikšmė etninės kultūros tradicijoje. Lietuvos medžiaga nagrinėjama platesniame lyginamajame tarpukltūriniame geografiniame ir laiko kontekste.
Lapkričio 29 d., trečiadienį, 16.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks tradicinis viešas seminaras „Laiko tiltu į Mažąją Lietuvą“. Šiemet seminare dalyvaus Klaipėdos universiteto ir kitų įstaigų mokslininkai bei kraštotyrininkai, visuomeniniais pagrindais tyrinėjantys ir puoselėjantys Klaipėdos kraštą. Bus aptarta keletas nebe naujų, bet aktualių temų.
Roma Bončkutė skaitys pranešimą „Dviejų Lietuvų dialogas: nuo Donelaičio iki Simonaitytės“, Michailas Denisenka kalbės apie Klaipėdos rajono senųjų kapinių būklę, Darius Barasa ieškos kasdienybės Prūsų Lietuvos parapijų XVI-XVIII a. iššūkių. Mariaus Ščavinsko pranešimo tema – „Arklą iškeitus į ginklą. Ką mes žinome apie baltų visuomenę XII-XIII a. sandūroje“?,o Rimantas Balsys papasakos apie lietuvininkų „dievaičius iš strampų”. Pranešimų trukmė – 20 min.
Kviečiami moksleiviai, studentai, pedagogai, kraštotyros mylėtojai ir visi, kuriems tai įdomu ir svarbu.
Seminaro rengėjai Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“ ir Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras ne tik ieško naujų pranešėjų, bet ir aktualizuoja temas, kurios atspindėtų bendruomenės poreikius. Pranešėjai savo ruožtu stengiasi pasidalinti naujausiais tyrinėjimais, pajausti „visuomenės pulsą“, paskatinti bendruomenę diskusijai, pilietiškam požiūriui į paveldo, gamtosaugos, dvasinių ir materialinių vertybių puoselėjimą.
Parašykite komentarą