Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2017-11-15 |
Nors jau prieš kurį laiką kalbėta apie būtinybę Klaipėdoje turėti tarptautinę bendrojo lavinimo mokyklą, antradienį pas miesto merą posėdžiavę savivaldybės valdininkai vėl nieko konkretaus nenusprendė.
Po pasitarimo miesto Savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė į „Atviros Klaipėdos” klausimą, kada tokia mokykla galėtų atsirasti ir kokia ji turėtų būti, atsakė, kad dar per anksti apie tai kalbėti. Pasak jos, mokykla turėtų būti tarptautinė ir dirbti pagal tarptautines programas, jas įgyvendinti.
„Šiandien merui pateikėme savo išdiskutuotus du variantus, kuriuos norėtume diskutuoti plačiau, tariantis ir su bendruomene, ir su verslininkais”, – sakė N. Laužikienė. Jos teigimu, numatyti du mokyklos steigimo etapai: pasirengimo (programos įsigijimas, tam tikros kvalifikacijos specialistų suradimas ir parengimas, ekspertų vertinimas) ir įgyvendinimo. Savivaldybė dalyvautų pirmajame etape, o įgyvendinant programą būtų į pagalbą kviečiamas verslas ir tėveliai, kurių vaikai norėtų mokytis tokioje mokykloje. Mokykla pirmiausia būtų skiriama užsieniečių, gyvenančių Klaipėdoje, vaikams.
Paklausta, koks tokios mokyklos poreikis uostamiestyje, valdininkė atsakė filosofiškai: esą poreikio, atlikus tam tikrą apklausą, didelio nenustatyta, bet tai tas pats, kaip klausti, kas pirmesnis: višta ir kiaušinis.
„Esmė ta, kad verslas sako, jog į Klaipėdą jie negali prisikviesti kvalifikuotų specialistų, gyvenančių kitose šalyse, dėl to, kad jų vaikai neturi kur ugdytis, jie čia padirba trumpą laiką ir išvažiuoja į Vilnių, nes ten jų vaikai ugdomi pagal programas, kurios jiems tinka ir pagal kurias ugdoma visame pasaulyje”, – sakė valdininkė. Esą jei Klaipėdoje atsirastų tokia mokykla, galbūt tada išaugtų ir jos poreikis. „Turbūt reiktų tą mokyklą įsteigti, ko gero, į ją ateitų ir lietuviai, nors mes to neskatiname, tačiau to išvengti nepavyktų”, – pridūrė ji.
Į klausimą, kas galėtų tokioje mokykloje dėstyti, N. Laužikienė atsakė, jog „jau užaugo karta, mokanti užsienio kalbų”, o parengiamasis etapas tam ir yra skirtas, kad specialistai būtų parengti dirbti pagal tarptautines programas.
Valdininkė patikino, kad tarptautinei bendrojo lavinimo mokyklai, kuri galėtų būti ir privati, ir valstybinė, naujo pastato statoma nebus, ji įsikurtų prie kokios nors jau esamos mokymo įstaigos, bet kol kas apie konkrečią mokyklą kalbėti anksti.
„Jei viskas vyktų sėkmingai, pasirengimas galimas apie 2018-2019 metus, o įgyvendinimas – nuo 2020- ųjų”, – teigė N. Laužikienė, pridūrusi, kad ne visada gyvenime viskas vyksta taip, kaip suplanuota.
Tikrai yra butinybe tokiai mokyklai. Daugeli tevu kamuoja ta pati problena, kur mokintis ju vaikams gryzus I lietuva.