Vogtų variklių legalizavimo schemą aiškinasi prokurorai

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-11-23

Susisiekimo ministerija praneša, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) prašymu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai ne vienerius metus egzistavusios nusikalstamos schemos, kuri leisdavo Lietuvoje legalizuoti vogtus vandens transporto priemonių variklius.

Nusikalstama schema aptikta reorganizavus Lietuvos saugios laivybos administraciją bei prijungus ją prie LTSA.

Atlikus vidinį tyrimą nustatyta, kad 2015-2017 metais Lietuvos saugios laivybos administracija nesugebėjo užtikrinti reikalingos kontrolės ir įregistruodavo galimai neteisėtu būdu įgytus laivų variklius. Tyrimas pratęstas, Lietuvos transporto saugos administracijos ekspertai analizuos ir ankstesnius laikotarpius. Preliminariais duomenimis, 2015 m. Lietuvos saugios laivybos administracijos registre buvo įregistruota 15 vogtų variklių, 2016 m. – 13, o 2017 m. – 6 vogti varikliai ir 1 laivas.

„Skaičiai galbūt ir nėra dideli, vis dėlto skandalingas pats principas – kontroliuojanti įstaiga daugybę metų aplaidžiai atlikdama savo pareigas realiai talkino nusikaltėliams. Tik sektoriaus reforma, konsoliduoti resursai ir pasitelkti atsakingi ekspertai leido aptikti ydingą veiklos modelį, efektyviau įgyvendinti modernius darbo metodus ir tokiu būdu valyti sistemą nuo ją kamuojančių bėdų. Teisėsauga, savo ruožtu, neabejoju, atsakys į klausimus, kiek laiko ir kieno iniciatyva veikė ši nusikalstama schema valstybės įstaigoje“, – pranešime spaudai cituojamas susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Šiuo metu Šengeno informacinė sistema automatiškai informacijos apie pavogtas vidaus vandenų transporto priemones nesutikrina su registru ir apie tai, kad laivas ar pakabinamasis variklis galimai yra pavogtas, paaiškėja tik Lietuvos transporto saugos administracijos Administracinių paslaugų departamento darbuotojui atlikus fizinį duomenų patikrinimą. Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet pranešimas apie laivo ar variklio vagystę Šengeno informacinėje sistemoje atsiranda objektą jau įregistravus.

„Artimiausiu metu modernizuotas registras leis automatiškai identifikuoti nusikalstamu būdu įgytas vidaus vandenų transporto priemones ar jų pakabinamuosius variklius – tai būtina priemonė, siekiant užkirsti kelią nusikalstamu būdu įgytų vidaus vandenų transporto priemonių įregistravimui. Reorganizavus Lietuvos saugios laivybos administraciją visoms paslaugoms taikome vienodus Lietuvos transporto saugos administracijos sąžiningumo ir skaidrumo principus“, – sako laikinai einantis Lietuvos transporto saugos administracijos direktorius Genius Lukošius.

Prokuratūrai nustačius kaltininkus, bus siekiama išieškoti patirtą žalą ir tikrieji savininkai tokiu atveju atgautų pavogtus daiktus.

 

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Svarbu, Verslas

„Independence“ klaipėdietiška tapo prezidentų akivaizdoje

Penktadienio popietę Klaipėdoje, Uosto direkcijos laivyno bazėje, surengta iškilminga ceremonija, kurios metu suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla „Independence“ simboliškai perduotas ...
2024-12-06
Skaityti daugiau

Nuomonės

Rokas Masiulis: „Susivienijusi Lietuva gali pasiekti bet ką“

Buvęs AB „Klaipėdos nafta“ (dabar „KN Energies“) vadovas (2010-2014 m.) Rokas Masiulis pasakoja, kad suskystintųjų gamtinių dujų terminalą stačiusios įmonės ...
2024-11-07
Skaityti daugiau

Svarbu, Temos

Kriminalinė naftininkų istorija II: milijoninis kyšis - per Šveicariją 

Liepos pradžioje Apeliacinis teismas priėmė nuosprendį daugiau nei šešerius metus nagrinėtoje baudžiamojoje byloje, suformuotoje iš dviejų atskirų bylų: Klaipėdos apygardos ...
2024-08-13
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This