Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-07-17 |
Klaipėdietis parlamentaras Simonas Gentvilas ir dar penki Seimo nariai užregistravo Nevyriausybinių organizacijų (NVO) plėtros įstatymo pakeitimą dėl NVO fondo sudarymo skiriant į jį pinigus iš nepaskirstytos gyventojų pajamų mokesčio dalies ne pelno subjektams.
„Nevyriausybinės organizacijos užsiima visuomenei naudinga veikla organizuodamos skirtingų socialinių grupių veiklą, atstovaudamos jų nuomonei, gindamos jų interesus. Stipriai valstybei būtina turėti skirtingas, aktyvias ir į valstybės politikos formavimą įsitraukiančias visuomenės grupes. Taip pat svarbu, kad tai būtų profesionalu ir efektyvu, todėl NVO fondo steigimas yra sveikintina iniciatyva, kuri atneš teigiamų pokyčių NVO stiprinimo srityje. Tačiau labai svarbu fonde numatyti užtenkamą lėšų kiekį šiems pokyčiams pasiekti”, – pranešime spaudai cituojamas S. Gentvilas.
Anot pranešimo, įstatymo rengėjai – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – numato, kad NVO fondas bus sudarytas iš Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai skiriamų asignavimų, numatomų nevyriausybinių organizacijų plėtrai, ir kitų teisėtai įgytų lėšų. Pasak S. Gentvilo, tokia fondo finansavimo tvarka gali dubliuotis su kitomis galimomis NVO finansavimo galimybės, taip pat gali būti neužtikrinamas pakankamas lėšų kiekis šiai fondo veiklai organizuoti ir vystyti.
„Mūsų pasiūlymu siekiama fondo lėšas sudaryti iš gyventojų nepaskirtos gyventojų pajamų mokesčio dalies ne pelno subjektams. Kiekvienais metais planuojant biudžetą Vyriausybė turėtų numatyti tam tikrą procentinę dalį nuo minėto mokesčio, kuri būtų ne mažesnė nei 20 procentų“, – apie pasiūlymą sako politikas.
Jis aiškina, kad šiuo metu kai kurių sričių finansavimo šaltiniai yra sudaromi taip pat panašiu principu skiriant lėšas nuo tam tikrų surenkamų mokesčių. Pavyzdžiui, planuojat kiekvienų metų biudžeto asignavimus fizinio aktyvumo projektams įgyvendinti kasmet skiriami 3 procentai nuo faktinių įplaukų iš akcizo už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką bei 10 procentų iš įplaukų nuo loterijų ir azartinių lošimų mokesčio. Panašiai sudaromi ir valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas, kultūros rėmimo fondas bei spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Teigiama, kad šis parlamentarų pasiūlymas yra paruoštas konsultuojantis su Nacionaline nevyriausybinių organizacijų koalicija.
Parašykite komentarą