Simonas Gentvilas: „Siūlau Lietuvai išsikelti ambiciją nebenaudoti nė lašo naftos ir dujų produktų” (2)

Politikų tribūna
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-03-21

Žemės dienos minėjimo proga užregistravau pasiūlymą Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos projektui. Siūlau užsibrėžti tikslą iki 2050 metų naudoti energiją tik iš atsinaujinančių energetikos šaltinių ir nebenaudoti nė lašo naftos energetikos ir transporto sektoriuose.

Lietuva turi prisijungti prie pasaulinio judėjimo stabdant klimato kaitą ir mažinant oro taršą. Net naftos ir dujų ištekliais turtingos šalys imasi konkrečių veiksmų kuriant švarią, nuo angliavandenilinių kuro išteklių nepriklausomą ateitį. Jau prieš dešimtmetį Islandija, Danija, Naujoji Zelandija, Švedija ir Norvegija paskelbė planus kurti išskirtinai atsinaujinančiais ištekliais paremtą energetiką.

Pirminiame Nacionalinės energetikos strategijos variante Lietuvai buvo iškelta politinė ambicija iki 2050 metų elektros energetikos poreikį 100 proc. patenkinti iš atsinaujinančių energetikos šaltinių. Vėlesniuose strategijos projektuose šios ambicijos neliko, o pereinamuoju laikotarpiu strategijos projekte netgi nėra numatoma įgyvendinti Paryžiaus klimato kaitos sutartyje numatytų įsipareigojimų. Tai yra nepateisinamai silpna ambicija Lietuvai, kuri turi vienas geriausių Europoje sąlygų didinti energijos efektyvumą ir atsinaujinančių išteklių panaudojimą.

Siūlau Lietuvai iškelti konkretų ir ambicingą įsipareigojimą: 2050 metais gyventi, kurti, gaminti, vartoti ir keliauti neteršiant gamtos ir mažinti vis intensyvėjančią klimato kaitą.

Žymos: |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Simonas Gentvilas: „Siūlau Lietuvai išsikelti ambiciją nebenaudoti nė lašo naftos ir dujų produktų””: 2

  1. Angliukai Rusena parašė:

    Kas skaitys Vincą Mykolaitį Putiną,
    Kai Vladas Putinas šneka rusiškai.
    Ar sugrįš į gimtinę Vincas Trumpa,
    Kai Donaldas Trumpa jau nekalba lietuviškai……

  2. Tech. parašė:

    Aš Jūsų pasiūlymą labai nuoširdžiai palaikau.Bet reikia turėti omeny kad naujų technologijų įgyvendinimas būs super sudėtingas įgyvendinimo iniciatoriams, veikiant „povandeninėms srovėms” ir išvis ar ne per daug pavojinga dabartiniu momentu visą tai šiuolaikiškai įgyvendinti.Tai patvirtina ir daugiau kaip prieš penkioliką metų atliktas nemenko energijos kiekio gavimas Italijoje. O juk Lietuva taip pat turi neišsenkamą energijos šaltinį – jūrą. Gylis dideliems energijos kiekiams gauti gal truputi ir per mažas, bet jį nežymiai padidinti šiandien, tikrai nesudaro jokių techninių problemų. Mano nuomone didesnė problema – apsaugoti įgyvendinimo iniciatorius nuo pavojų,kuriuos sukels „povandeninės srovės”.Tokia mano asmeninė nuomonėm Noriu,kad ji nebūtų plačiai komentuojama. Sėkmės Jums, įgyvendinant Jūsų idėją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Iš švenčių kalendoriaus siūlo išbraukti Tarptautinę darbo dieną

Seimo pirmininkui Sauliui Skverneliui pasiūlius į šventinių dienų sąrašą įtraukti Laisvės gynėjų dieną, Seimo liberalai nusitaikė į gegužės 1-ąją švenčiamą Tarptautinę ...
2025-01-14
Skaityti daugiau

Spyglys

Gentvilams ir Valinskui Dievo pagalbos nereikia*

Politologijos profesorius Spyglys ketvirtadienį nuo pat ryto prikritęs prie teliko spoksojo, kaip būti ištikimais Lietuvos Konstitucijai ir Lietuvos žmonėms iškilmingai ...
2024-11-14
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Baltijos jūros ekologinė ateitis: keisti situaciją dar nevėlu?

Baltija yra viena iš penkių labiausiai užterštų pasaulio jūrų ir situacija negerėja. Apie tai, kokių veiksmų turėtų imtis visos suinteresuotos ...
2024-11-14
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This