Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-12-27 |
Susisiekimo ministerija primena, kad nuo 2020 m. pradžios prie šviesoforų nebeliks lentelių su žaliomis rodyklėmis ir kartu dar kartą dėsto tokio sprendimo argumentaciją.
Taip esą siekiama sumažinti konfliktinių situacijų skaičių ir apsaugoti pažeidžiamiausius eismo dalyvius.
Anot ministerijos, tyrimai ir praktika rodo, kad šis eismo organizavimo būdas nedera su jutikliniu šviesoforų valdymu, turi neigiamos įtakos eismo saugai ir kitų sankryžų krypčių pralaidumui.
„Šviesoforais reguliuojamose sankryžose dešiniojo posūkio reguliavimui panaudojus lenteles su žalia rodykle sumažėja į dešinę sukančiųjų laukimo laikas, tačiau padidėja konfliktinių situacijų su kitais eismo dalyviais, judančiais pagal eismą leidžiančius signalus. Didžiausias pavojus sukeliamas labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams – pėstiesiems ir dviratininkams. Tai lemia žmogiškasis faktorius, nesugebėjimas aprėpti informacijos gausos ar elementari vairuotojo klaidos galimybė, nes būtina stebėti pėsčiuosius ir transportą, kuriems dega leidžiamasis signalas. Atlikus tyrimą, nustatyta, kad ne visi vairuotojai sustoja ir įsitikina, jog judėti toliau bus saugu ir nebus trukdoma kitiems eismo dalyviams. Net ir sustojus sukuriamos konfliktinės situacijos ir išlieka pavojus pažeidžiamiausiems eismo dalyviams, nes transporto priemonės blokuoja pėsčiųjų perėjas, trukdo pėstiesiems įžengti į pėsčiųjų perėją, kai jiems įsijungia žalias šviesoforo signalas ir pan. 2013–2014 metais atlikto tyrimo duomenimis, šis dešiniojo posūkio reguliavimas pavojingas pėstiesiems ir dviratininkams, ydingas jutikliniam šviesoforų valdymui, trikdo žalios bangos veikimą, sukantieji į dešinę blokuoja sankryžas, sumažina iš kitų krypčių judančių transporto priemonių pralaidumą, neefektyviai išnaudojamas eismo juostų pralaidumas, nes vairuotojai vengia rinktis dešinę eismo juostą, todėl tarp eismo dalyvių dažnai kyla konfliktinės situacijos”, – rašoma ministerijos pranešime.
Kartu jame primenama, kad sprendimas atsisakyti tokių lentelių buvo priimtas dar 2014 m. ir savivaldybės turėjo 5 metus tinkamai pasiruošti eismo organizavimo pokyčiams.
Daugiau informacijos apie žalių rodyklių lentelių trūkumus ministerija pateikia čia.
„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad Klaipėdoje vairuotojams vis dar neapsipratus su nauja tvarka ir neįsigilinus į jos niuansus prie sankryžų jau formuojasi nemenkos spūstys.
Parašykite komentarą