Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-01-11 |
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) praneša nustačiusi, kad Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Alona Romanovienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus. Teisėja savo ruožtu tvirtina pamiršusi deklaracijoje nurodyti, kad jos vyras yra advokatas.
Tyrimą atlikusi VTEK nustatė, jog pradėjusi eiti teisėjos pareigas 2012 m. rugsėjo mėn., teikdama pradinę privačių interesų deklaraciją, A. Romanovienė nurodė, kad jos sutuoktinis tuo metu nedirbo.
Tačiau jau tų pačių metų lapkritį teisėjos vyras pradėjo verstis advokato praktika, bet šią aplinkybę A. Romanovienė deklaravo, tik praėjus beveik penkeriems metams – pernai lapkritį, kai VTEK pradėjo tyrimą dėl jos elgesio, sakoma VTEK’ o pranešime.
Kartu primenama, jog deklaraciją šiais duomenimis teisėja turėjo patikslinti per 30 kalendorinių dienų nuo jų atsiradimo dienos.
„Atvirai Klaipėdai“ susisiekus su teisėja A. Romanoviene, ji sakė, kad, vyrui išėjus iš darbo prokuratūroje, ji šį faktą deklaravo, tačiau po kurio laiko jam tapus advokatu, ji esą tiesiog pamiršo deklaraciją papildyti naujais duomenimis.
„Aš deklaruoti tai deklaravau, tiktai vyro statusą užmiršau pakeisti“, – sakė Civilinių bylų skyriaus teisėja.
Jos teigimu, ji buvo įsitikinusi, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje deklaracija yra tvarkinga, juoba kad kasmet jie su vyru pildo bendrą deklaraciją Mokesčių inspekcijai ir joje esą vyro pareigos yra nurodytos.
„Čia jau mano žmogiškasis kažkoks faktorius suveikė, gal darbo krūvis, gal.. Buvau įsitikinusi, kad viską esu sutvarkiusi“, – savo užmaršumo priežastį bandė rasti teisėja.
Jos teigimu, nei viešieji, nei privatūs interesai dėl šio fakto esą pažeisti nebuvo, kadangi teisėjų ir advokatų veiklą griežtai reglamentuoja įstatymai.
„Tiek Advokatūros įstatymas neleidžia vyrui eiti į bylą, kurioje dirba jo žmona, tiek Civilinio proceso kodeksas įpareigoja mus nusišalinti“, – sakė A. Romanovienė.
Teisėja šias visas aplinkybes teigė nurodžiusi dar lapkričio mėn. savo pateiktame paaiškinime VTEK’ ui.
Klaipėdos apygardos teismo pirmininko patarėja Gintarė Daugėlaitė „Atvirai Klaipėdai” sakė, jog tai pirmas toks atvejis jų teisme, todėl praktikos, kaip elgtis su valstybės tarnautojais, pažeidusiais Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, esą nėra.
Juoba kad, patarėjos teigimu, net jei ir būtų dėl šio fakto atliekamas koks nors vidinis tyrimas, pasekmių jis šiuo konkrečiu atveju nebesukeltų, mat teisėja A. Romanovienė jau kitą savaitę, sausio 16 d., išeina į užtarnautą poilsį.
„Jau pasirašytas Prezidentės dekretas, jis šiuo metu galioja”, – sakė Klaipėdos apygardos teismo atstovė.
Parašykite komentarą