Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-06-14 |
Įsivyravę karšti orai traukte traukia gyventojus prie ežerų, tvenkinių, upių ir jūros. Deja, skaudžių nelaimių vandenyje neišvengta.
Pranešama, jog vien per šią dar nesibaigusią savaitę įvairiuose vandens telkiniuose visoje šalyje nuskendo 8 žmonės. Geroji naujiena yra ta, jog Baltijos jūra kol kas nepasiglemžė nė vienos gyvybės.
Tačiau antradienį nuskendo vyras Šilutės rajone, Rusnės seniūnijoje, Pakalnės upėje. Vyro kūnas ketvirtadienį buvo rastas už 15 metrų nuo kranto, 4 metrų gylyje.
Ugniagesiai dar kartą įspėja gyventojus, kad maudantis ar plaukiojant ežeruose, upėse ar tvenkiniuose, privalu laikytis saugaus elgesio vandenyje taisyklių. Jie pataria nesimaudyti nežinomose ir nuošaliose vietose. Geriau yra rinktis paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur yra budintys gelbėtojai.
Nereikėtų plaukti už plūdurų, nors ir manote, kad esate geras plaukikas. Negalima maudytis iškart po valgio ar apsvaigus nuo alkoholio. O perkaitus saulėje yra pavojinga šokti staiga į vandenį, prieš tai būtina juo apsišlakstyti.
Taip pat negalima plaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti.
Už vaikų saugumą yra atsakingi tėvai. Jie visada turi pasirūpinti, kad besimaudantys prie vandens telkinių vaikai neliktų be suaugusiųjų priežiūros. Beje, vaikų priežiūros negalima patikėti vyresniems vaikams.
Pradėjus skęsti, būtina įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save reikėtų atkreipti mojuojant rankomis.
Pamatę skęstantį žmogų, nedelsdami skambinkite pagalbos telefonu 112 ir nurodykite vietą, kur įvyko nelaimė.
Žmonės jūroje skęsta, nes pakliūva į duobę ir juos pradeda nešti į jūrą atgalinė srovė. Pakliuvę į srovę žmogus pradeda panikuoti, eikvoti energiją, gauna ne vieną gurkšnį ir taip nuskęsta. Patarimas: jei pakliuvot į duobę ir jus neša į jūrą, bet toje vietoje, kur ėjote maudytis, budi gelbėtojai, svarbiausia – nepanikuoti. Stenkitės ramiai išsilaikyti ant vandens paviršiaus ir gelbėtojas pastebėjęs jus ištrauks. Jeigu nutarėte išplaukti pats, savo jėgomis, tuomet svarbiausia plaukti atgal į jūrą ir arba į kairę, arba į dešinę. Išplaukti iš tos teritorijos, kur yra duobė. Nereikia skubėti ir stipriai plaukti. Ramiai išsilaikyti ant vandens ir plaukti palei krantą į dešinę arba į kairę. Taip išplauksit iš duobės ir jūra tada padės jums pati grįžti į krantą, kur jau duobės nebebus. Tad pagrindinis patarimas – nepanikuoti ir nesistengti labai greitai grįžti į krantą. Tai būtų tas pats, kaip upėje prieš srovę plaukti.
Parašykite komentarą