Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-09-26 |
Rugsėjo 26-ąją minima Pasaulinė jūros diena. Ta proga Klaipėdos pirmokus pasiekė siurprizas – edukacinė spalvinimo knygelė „Švyturiukas“. Tai jūrinė klaipėdiečio Švyturiuko istorija, pažintis su seniausiu Lietuvos miestu – Klaipėda, jūrų uostu, laivais, švyturiais, jūrininkais ir jūros teikiamomis galimybėmis.
„Esame nuoširdžiai dėkingi Klaipėdos miesto savivaldybei, kuri patikėjo šia jūrine idėja ir prisidėjo prie tokio leidinio atsiradimo. Minint Švyturių metus, norėjosi sukurti vertę turintį leidinį, kuris patiems mažiausiems leis artimiau susipažinti su Klaipėdos, jūrinio miesto, unikalumu. Jūrinėje pasakoje integruotos spalvinimo, rašymo, samprotavimo užduotys, skatinama į jas įtraukti visą šeimą ar draugus. Kad istorija būtų atraktyvesnė, vaikams pasiūlėme ir gausybę įvairių eksperimentų, edukacijų, ekskursijų, naudingų nuorodų, kurios vaikams leis susipažinti su jūrine specifika, laivais, švyturiais, jūrine istorija“, – pasakojo edukacinio leidinio sudarytoja ir autorė Dovilė Ringis.
Edukacinį leidinį iliustravo dailininkė Aušrinė Pudževytė. Šiuo metu Nyderlanduose reziduojanti menininkė išgarsėjo savo išskirtinėmis freskomis, kurias ji piešia įvairiose pasaulio šalyse. Šiandien jos piešinius galima pamatyti Afrikoje, Šiaurės Amerikoje, Azijoje, įvairiose Europos šalyse.
„Nors meną kuriu kasdien, o neseniai pažymėjau 27 šalį, kurioje palikau savo freskas, spalvinimo knygelės dar niekada nebuvau įgyvendinus. Buvo labai įdomu iliustruoti spalvinimo knygelę „Švyturiukas”. Kurdama iliustracijas ne tik įsijaučiau į jo vaidmenį, bet ir pati sužinojau daug apie Klaipėdos miestą, kuriame pati studijavau nuo 16 metų. Gan neįprasta kurti kažką žaismingo ir gyvo iš objekto, kuris realybėje nejuda. Tačiau kartu su komanda ir Švyturiuko istorija, darbo procesas tapo smagus ir pilnas idėjų!“ – teigė Aušrinė, meno pasaulyje geriau žinoma Aube vardu.
Leidinys yra skirtas pirmokams, dar tik įgundantiems skaityti ir rašyti, todėl stengtasi turinį pritaikyti patiems mažiausiems moksleiviams. Tačiau nemažai užduotėlių sudarytos siekiant, kad vaikas į procesą įtrauktų ir savo šeimos narius, mokytojus, klasės draugus. Leidinio kūrimo procese dalyvavo ir pedagogė Milda Kontrimė.
„Džiaugiuosi galėjusi prisidėti prie šio projekto, manau, kad mokiniams būtina pažinti savo miesto istoriją, kuo daugiau sužinoti apie savo miesto simbolius. Pastaruoju metu su mokiniais daug kalbame apie vertybes, o savo šaknų suvokimas ir praeities pažinimas yra viena iš jų. Vienas mokinys gražiai pasakė, jog „mokomės istorijos tam, kad pažintume save”. Manau, tai daug ką pasako. Švyturiai – daugiau nei istoriniai objektai. Jie padeda vaikams kurti tapatybę ir ugdyti ryšį su savo miestu. To ir linkiu – įtraukios pažintinės kelionės su Švyturiuku dar giliau susipažįstant su savo miestu ir jame siūlomomis aktyviomis, atraktyviomis veiklomis“, – sakė pedagogė Milda Kontrimė.
Jūrinės edukacinės knygelės išdalintos daugiau kaip dviem tūkstančiams pirmokų, taip pat jas galima rasti miesto bibliotekose, Klaipėdos turizmo informacijos centre, Klaipėdos miesto simbolyje „Meridianas“, jas platins ir projekto partneriai – jūrinės organizacijos, uosto kompanijos.
Viešai prieinama ir virtuali leidinio versija – dėl jos galima kreiptis elektroniniu paštu [email protected]. Netrukus edukacinio leidinio fragmentais bus pasidalinta ir su visomis uostamiesčio kavinėmis, restoranais, laisvalaikio centrais, kurie galės atsispausdinti norimus puslapius, skirtus spalvinti ir pasiūlyti savo mažiesiems lankytojams.
Knygelę išleido asociacija „Lietuvos jūrinis klasteris“, ją iš dalies finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė. Partneriai – Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras, Lietuvos jūreivystės akademija, Lietuvos jūrininkų sąjunga.
Parašykite komentarą