Mokesčių inspekcija: situacija maitinimo sektoriuje smarkiai pablogėjo

Svarbu, Verslas
Avatar photoMartynas Vainorius
2021-06-21

Aštuonios iš dešimties patikrintų viešojo maitinimo įstaigų daro mokestinius pažeidimus, nors dar pernai vasarą finansiniai rodikliai buvo geresni nei 2019-aisiais, konstatuoja Mokesčių inspekcija.

„Nustačius pažeidimą mokesčių inspektoriai įmonėje lankysis tol, kol veikla bus pradėta vykdyti tinkamai”, – perspėja Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (KAVMI) viršininkas Audrius Morkūnas, kartu ragindamas ir maitinimo įstaigų klientus atidžiai žiūrėti, kokius čekius jie gauna.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak KAVMI Kontrolės departamento direktorės Vidos Okuličienės, ikikarantininiu laikotarpiu situacija šiame sektoriuje metai iš metų buvo gerėjanti, o dabar jau yra nemažai nerimą keliančių ženklų. Anot jos, patikrinus 300 įmonių apie 80 proc. jų užfiksuoti pažeidimai. Tai ir neišduodami čekiai, ir machinacijos su elektroniniais kasos apartais, nerodoma, kad iš produktų pagaminti patiekalai, taikomos 80-90 proc. ir pan. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad šiame sektoriuje apie 30 proc. darbuotojų gauna mažesnį atlyginimą nei minimali mėnesinė alga, kai kituose sektoriuose tokių darbuotojų yra nuo 11 iki 15 proc. Visos šalies mastu nustatyti ir 27 nelegalaus darbo atvejai.

„Dažniausiai slepiamos pajamos nuo didžiausia pridėtinę vertę duodančių patiekalų – šaltibarščių, cepelinų, kur labai maža savikaina ir didelė kaina. Taip pat neapskaitomi gaivieji gėrimai, kurių antkainiai dideli”, – pasakojo KAVMI specialistė.

Pasak jos, su išvažiuojamojo maitinimo paslaugomis yra itin liūdnas vaizdas – dažnai nesutampa tarpininkų ir pačių maitinimo įstaigų deklaruojami duomenys. A. Morkūno teigimu, iš 700 tikrintų įmonių taip buvo 120-yje.

V. Okuličienė minėjo ir pavyzdį, kai naujai įsteigta įmonė per aštuonis mėnesius neapskaitė apie 200 000 eurų išvažiuojamojo maitinimo pajamų.

Specialistės teigimu, dėl piktybiškų pajamų slėpimo atvejų bendradarbiaujame su teisėsauga – jau yra pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai.

„Situacija nėra gera visoje respublikoje. Pasitaiko, kad, pavyzdžiui, 3 eurai čekyje virsta 30 centų. Su ranka negali būti jokių parašymų – visi čekiai viešojo maitinimo sektoriuje turi būti tik iš kasos aparatų. Kas nedavė čekio, bus antras, trečias ir ketvirtas vizitas – inspektoriai sugrįš, kol įmonė pradės dirbti normaliai. O baudos būna 20-40 kartų didesnės su kiekvienu tokiu kartu. Viešbučius kuo mažiau trukdysime, jie turi savo valdymo sistemas, prašysime ataskaitų iš jų, kad suformuotų rezervacijų ataskaitas”, – sakė KAVMI viršininkas A. Morkūnas.

KAVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė savo ruožtu priminė, kad maitinimo sektorius yra nukentėjusiųjų nuo COVID-19 sąraše, tad turi lengvesnės sąlygas sumokėti visus mokesčius – gali kreiptis dėl nepriemokos išdėstymo. Šiuo metu šio sektorius nepriemoka siekia 48 mln. eurų.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Jachtklubui nesiseka atsikratyti didžiulių mokestinių uodegų 

VšĮ Klaipėdos jachtklubas, valdanti Smiltynės jachtklubą, jau daugiau nei penkerius metus teismuose nesėkmingai bando atsikratyti šimtus tūkstančių eurų siekiančios Mokesčių inspekcijos ...
2024-12-23
Skaityti daugiau

Spyglys

Mokesčių inspektoriai užguls prekybos centrus*

Būkite budrūs: Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija visus savo darbuotojus per Kalėdų šventes siunčia į didžiuosius prekybos centrus. O kad pareigūnai ...
2024-12-13
Skaityti daugiau

Verslas

Jau galima įsigyti verslo liudijimus kitiems metams

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad smulkieji verslininkai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2025 m. Patogiausia tą padaryti – per ...
2024-12-10
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This