Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-10-05 |
Siekdama skatinti jaunimą pasilikti ar po studijų sugrįžti į Klaipėdą jos savivaldybė planuoja atnaujinti stipendijų skyrimo Klaipėdos aukštųjų mokyklų studentams tvarką, jaunimo iniciatyvų ir programų konkursą. Taip pat kitąmet planuoja vykdyti Klaipėdos jaunimo situacijos tyrimą, kuris esą leis identifikuoti esminius iššūkius.
Kalbinti jauni žmonės sako, jog Klaipėdoje jiems trūksta renginių ir erdvių.
„Klaipėdoje yra perpus mažiau jaunų žmonių negu Kaune. Manome, kad tai susiję su ekonominiais aspektais. Į Kauną ir Vilnių išvykę studijuoti asmenys, dažniausiai ten ir pasilieka gyventi, kurti šeimą, susilaukti vaikų“, – mano Klaipėdos savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Aistė Valadkienė.
„Renginiai Klaipėdoje yra organizuojami itin retai, kas Vilniuje ir Kaune nėra įprasta. Galima to priežastis ir yra mažas jaunuolių skaičius Klaipėdoje. Kam rengti renginius, jei niekas į juos neateis“, – svarsto Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų atstovybės ryšių su visuomene komiteto koordinatorė Darija Salytė.
Jos nuomone, Klaipėda turi mažai darbo galimybių ir tai nėra miestas, kuris traukia studentus.
Jai pritaria ir iš uostamiesčio išvykęs Justinas Steponėnas, kurio nuomone, Vilniuje yra daugiau galimybių, o Klaipėdai trūksta renginių ir erdvių jaunimui.
„Klaipėdai trūksta daugiau veiklų bei užsiėmimų, koncertų, erdvių, kur jaunimas galėtų susipažinti bei leisti laiką, išreikšti save, taip pat, kur galėtų praleisti vakarą, pabendrauti“, – sakė jaunuolis.
„Gyventi Klaipėdoje siūlyčiau žmonėms, ieškantiems ramybės. Klaipėda labai ramus miestas, nors kartais šventės mieste tikrai būna judrios ir pilnos veiksmo, tačiau šios šventės Klaipėdoje nėra dažnos. O vasarą paatostogauti Klaipėdoje tikrai galima ir tikrai siūlau“, – sako į Vilnių studijuoti išvykęs Ervinas Dambrauskas.
Tuo metu Klaipėdos valstybinė tikina, kad tarp ją besirenkančio jaunimo didelė dalis yra klaipėdiečiai ir regiono gyventojai. Įtaigos viešųjų ryšių specialistės Lauros Janinos Razmytės pateiktais duomenimis šiemet čia įstojo 807 pirmakursiai.
„Turime atvejų, kai kolegiją renkasi net moksleiviai iš Vilniaus, juos patraukia ne tik įdomesnės, unikalesnės studijų programos, bet ir galimybė gyventi optimalaus dydžio mieste prie jūros“, – teigė L. J. Razmytė.
SMK Aukštosios mokyklos direktorės Viktorijos Palubinskienės teigimu, besirenkančių studijas Klaipėdos mieste skaičius išlieka stabilus. Mokykla esą stebi rinkos poreikius, besikeičiančią aplinką ir į ją reaguoja, kasmet atnaujindami studijų programas bei pasiūlydami naujas studijų galimybes.
Klaipėdos universiteto studijų prorektorė doc. dr. Aida Norvilienė teigė, jog šiems mokslo metams buvo priimta apie 40 proc. daugiau studentų nei pernai. Priimtųjų studijuoti skaičiaus didėjimo tendencija esą stebima jau trečius metus iš eilės. Jos duomenimis, daugiausia studentų sulaukta iš uostamiesčio, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Vilniaus miesto, Šilutės rajono, Kauno miesto savivaldybių. Lyginant su praėjusiais metais, priimta apie 60 proc. daugiau studentų iš užsienio. Daugiausiai jų – iš Ukrainos, Indijos, Bangladešo, Pakistano.
Jūsų portalas labai gerai informuoja apie įvykius. Vien tik jūsų dėka jau dalyvavau penkiuose renginiuose (nuo vasaros pradžios).
Tačiau kažko vis dar trūksta. Ne visos institucijos yra išsamiai informuojamos apie renginius. Ypač esu didelis klasikinės muzikos gerbėjas, kurios mūsų mieste trūksta. Įdomaus koncerto galima laukti tris mėnesius, o dauguma temų tiesiog praeina pro šalį. Kartu žinau, kad mūsų studentai mokosi ir laiko egzaminus konservatorijoje ir akademijoje. Dažnai tai vyksta koncerto formatu.
Bet ten jie paprastai kviečia tik savo tėvus ir draugus….
Apskritai tikiuosi, kad ši iniciatyva bus veiksminga.