Klaipėdiečių idėja rungiasi dėl kelionės į Honkongo hakatoną

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-05-04

Klaipėdiečiai Liucijus Urmonas ir Kęstutis Januškevičius, sumanę sukurti unikalią tarptautinę programinės įrangos vystymo ir rinkos platformą, pavadintą codum, varžosi dėl galimybės žengti pirmuosius žingsnius Honkonge vyksiančiame tarptautiniame hakatone „EOSHackathon”.

Padėti jiems tai pasiekti gali kiekvienas, nes organizatoriai yra surengę balsavimą, kurio metu daugiausiai palaikymo sulaukusių penkių idėjų autoriams bus padovanota kelionė į Kiniją, kuri leis dalyvauti šiame renginyje.

Liucijus Urmonas (kairėje) ir Kęstutis Januškevičius.

„Dažnai abejojama, kad vienas žmogus ar nedidelė bendraminčių grupelė gali padaryti įtakos pasaulinėms rinkoms ir ten nusistovėjusioms tvarkoms. Tačiau mes tikime, kad galime plačiai atverti vartus IT pasaulyje programinės įrangos vystytojams bei jų klientams”, – sako L. Urmonas.

Jis su kolega K. Januškevčiumi sumanė sukurti codum – „blockchain“ technologija paremtą IT kodų rinką ir į komandą pasikvietė dar keletą bendraminčių.

Codum tikslas yra sutelkti IT rinkos dalyvius į decentralizuotu būdu veikiančią autonominę bendruomenę ir suteikti IT sektoriui pasaulyje kokybinį šuolį. Kaip tai veiks? Codum suteiks galimybę kiekvieno autoriaus sukurtą kodą padaryti randamu ir licencijuojamu – nuolat jį parduoti, o pageidaujantiems – įsigyti. Šiuo metu galima rasti tik atvirą koda ir jį naudoti pagal licencijoje numatytas sąlygas. Dabar vystoma neatviro kodo programinė įranga negali niekaip būti randama. Tai tas pats, jei norėtum rasti konkrečią knygą bibliotekoje, kai net nežinai, ne tik, ar tokia knyga iš viso egzistuoja, bet ir kur yra pati biblioteka yra, nors ir tikrai nutuoki, kad tokių knygų autorių yra šimtai, o pačių knygų dar daugiau”, – aiškina K. Januškevičius.

Anot pašnekovų, tokia platforma ne tik palengvins sutarčių sudarymą tarp vystytojo ir kliento, bet ir leis objektyviai vertinti programuotojo darbo kokybę, išspręs kodo saugojimo ir saugumo klausimus. Be to, bus taupomas laikas ir visi kiti resursai, nes tūkstančiams programuotojų skirtingose pasaulio vietose nebereikės dirbti to paties darbo – rašyti tą pačią funkciją atliekančio kodo. Programinės įrangos savininkai galės čia licencijuoti ir pilnas programines įrangas.

„Nors codum tarsi konkuruoja su Github.com, Git.market ar Bitbucket.org, visi šie projektai paremti centralizuotomis sistemomis. Ir šios sistemos gauna didžiausią naudą, vartotojams už atlygį suteikdamos galimybę naudotis jų teikiamomis paslaugomis. Codum gyvuos decentralizuotos autonominės bendruomenės pagrindu. Ši bendruomenė ir bus pagrindinis naudos gavėjas”, – pasakojo L. Urmonas.

Per ateinančius metus projektui vystyti planuojama surinkti apie 50 mln. eurų kapitalo iš būsimos bendruomenės narių, sistemos naudotojų bei remėjų. Bendruomenės nariai mainais už piniginį įnašą gaus virtualių žetonų, kuriuos galės naudoti codum vidinėje ekonomikoje keliant sukurtą kodą ar programinę įrangą. Virtualių žetonų savininkai taip pat turės galimybę nukreipti juosį infrastruktūrą ir tokiu būdu prisidėti prie codum sistemoje kuriamų projektų
atsiradimo.

„Rankos jau labai niežti sėsti prie darbų, tačiau konkurso sąlygos neleidžia dalyviams pradėti programuoti neprasidėjus „OSHackathon”. Tad codum projektas dalyvauja „EOSHackathon” bendruomenės inicjuotame balsavime – penkių daugiausiai balsų sulaukusių projektų autoriai bus apdovanoti kelione į Hong Kongą, kur vyks šis hakatonas„, – sakė L. Urmonas.

Prisidėti prie šio projekto pergalės galima po šiuo video paspaudus mygtuką „patinka”

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Verslas

„Portathon 2024“ metu gimė 18 idėjų (1)

Tarptautiniame Klaipėdoje surengtame uosto technologijų hakatone „Portathon“ gimė 18 novatoriškų idėjų uostams ir jūriniams verslams. Inovatoriai, studentai, technologijų entuziastai, profesionalai ...
2024-10-07
Skaityti daugiau

ELTA

Pasaulyje sutriko IT sistemos: stabdomi skrydžiai, „Microsoft“ imasi priemonių

Sutrikus paslaugų teikimui, JAV technologijų milžinas „Microsoft“ penktadienį pareiškė, kad imasi poveikio švelninimo priemonių. „Mūsų paslaugų teikimas toliau gerėja, o ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Verslas

Gynybos hakatone pristatyta 13 inovatyvių sprendimų

Pirmąjį birželio savaitgalį vienu metu šešiose Europos šalyse vyko Europos gynybos temai skirtas EUDIS hakatonas 2024, pakvietęs technologijų entuziastus ir ...
2024-06-14
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This