Ketvirtadienis – paskutinė diena skelbti kandidatus kompromituojančią informaciją

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-10-10

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, jog po spalio 10-osios, ketvirtadienio, draudžiama skelbti kompromituojančią informaciją visuomenės informavimo priemonėse apie kandidatus į Seimą.

Kompromituojančia informacija laikoma tokia informacija, kuria siekiama paveikti rinkėjus, kad šie nebalsuotų už rinkimų politinės kampanijos dalyvį ar kandidatą ir kurioje pranešama šį dalyvį ar kandidatą neigiamai apibūdinanti žinia.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Rinkimų kodeksas nurodo, kad kompromituojančią informaciją draudžiama skelbti visuomenės informavimo priemonėje likus 3 dienoms iki rinkimų, taip pat – paskutiniame iki rinkimų periodiniame leidinyje.

Visuomenės informavimo priemonė, paskelbusi kompromituojančią informaciją apie rinkimų politinės kampanijos dalyvį ar kandidatą, privalo suteikti jiems teisę pareikšti atsakomąją nuomonę. Atsakomąją nuomonę sudaro trumpas paskelbtos kompromituojančios informacijos išdėstymas ir atsakymas. Atsakomoji nuomonė paprastai negali būti daugiau kaip tris kartus ilgesnė už kompromituojančią informaciją.

Visuomenės informavimo priemonė atsakomąją nuomonę turi paskelbti ne vėliau kaip likus 2 dienoms iki draudimo vykdyti rinkimų agitaciją pradžios, t. y. iki spalio 11 d.

Atsakomoji nuomonė neskelbiama rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu.

Šio straipsnio nuostatos galioja ir asmenims, kompromituojančią informaciją paskelbusiems interneto svetainėje ar socialinio tinklo paskyroje.

Visuomenės informavimo priemonės paskelbta nuomonė (skirtingai nuo žinios, nuomonei nėra taikomi tiesos kriterijai) apie kandidatą arba politinę partiją, taip pat ir negatyvi, nėra pripažįstama kompromituojančia medžiaga ir nesuteikia kandidatui ar politinei partijai teisės reikalauti paskelbti atsakomąją nuomonę.

Reikalavimas paskelbti atsakomąją nuomonę taip pat gali būti netenkinamas, jeigu:

  • medžiaga paskelbta ne apie politinės kampanijos dalyvį ar kandidatą;
  • apie jį paskelbta medžiaga nėra kompromituojanti;
  • kompromituojančią medžiagą paskelbė pats politinės kampanijos dalyvis;
  • medžiagoje nėra jokių politinės kampanijos dalyvį apibūdinančių žinių;
  • politinės kampanijos dalyvis jau yra pasinaudojęs atsakomosios nuomonės teise.

Teisę į atsakomąją nuomonę su politinės organizacijos sutikimu taip pat turi ir politinės organizacijos struktūriniai padaliniai.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Audrius Petrošius dėl partijos pirmininko posto nesivaržys (papildyta)

Elta skelbia, jog paaiškėjo, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)partijos pirmininko rinkimuose dalyvaus penki kandidatai: šiuo metu laikinai partijai vadovaujanti ...
2024-12-27
Skaityti daugiau

ELTA

Daugiau gyventojų įžvelgia gerėjančią padėtį Lietuvoje

Trečdalis gyventojų mano, kad padėtis šalyje gerėja, rodo naujausia šalies gyventojų apklausa. Lyginant su spalio mėnesiu, teigiančių, jog reikalai Lietuvoje ...
2024-12-15
Skaityti daugiau

ELTA

E. Gentvilas: tautos valia kitokia, o jūs norite būti vadas

Seimui pradėjus svarstyti socialdemokratų kandidato į premjerus Gintauto Palucko kandidatūrą, politikas pradėjo diskusijų su parlamento frakcijomis maratoną. Pirmojo susitikimo su ...
2024-11-19
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This