Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2025-01-01 |
Ką tik pasibaigę 2024-ieji pirmiausia bus įsiminti tuo, jog šalyje vyko net treji rinkimai – antrai kadencijai buvo perrinktas prezidentas Gitanas Nausėda, buvo išrinkti nauji europarlamentarai bei naujasis šalies Seimas. Parlamento rinkimai pakoregavo ir Klaipėdos miesto tarybos sudėtį: į Seimą išrinkus socialdemokratą Vytautą Grubliauską, į miesto Tarybą sugrįžo socdemų senbuvė Lilijana Petratienė, o naujo vicemero vietoj į Seimą išrinktos „Nemuno aušros“ atstovės Linos Šukytės-Korsakės iki metų galo „Nemuno aušrai“ taip ir nepavyko surasti.
Mieste pernai duris atvėrė ir du išskirtiniai objektai – naujasis Tauralaukio progimnazijos pastatas ir rekonstruotas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.
Netrūko ir išskirtinių įvykių verslo srityje. Juos vainikavo ceremonija, kurios metu Lietuvai buvo perduotas suskystintųjų gamtinių dujų laivas saugykla „Independence“.
„Atvira Klaipėda“ pristato šiuos ir visus kitus esminius 2024-ųjų įvykius uostamiestyje.
Sausio pradžioje Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog baigti Vingio pasažo ir viešųjų erdvių šalia jo tvarkymo darbai, o mėnesio pabaigoje ji pasidalino, jog uostamiestis užėmė pirmąją vietą Valstybinės kultūros paveldo komisijos sudarytame paveldosaugos indekse.
Balandžio pradžioje Klaipėdos savivaldybė paskelbė, jog baigti šaligatvio nuo Sausio 15-osios g. iki Tiltų g. remonto darbai, o to mėnesio viduryje informavo, kad baigti Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai ir jau rengiama techninė dokumentacija objektą atiduoti vertinti Valstybinei statybos inspekcijai.
Balandžio pabaigoje pradėtas griauti buvusio kino teatro „Vaidila“ pastatas – vietoje jo iškils naujas statinys, kuriame įsikurs technikos muziejus.
Birželio viduryje Klaipėdos savivaldybė paskelbė, jog pagaliau užbaigta Mogiliovo ir Smiltelės gatvės sankryžos rekonstrukcija – įrengta papildoma eismo juosta ir pėsčiųjų saugumo salelė uostamiesčio Mogiliovo gatvėje.
Liepos pradžioje pradėta Atgimimo aikštės rekonstrukcija, kuri rudenį sustojo dėl rastų sprogmenų ir archeologinių radinių vertinimo.
Baigiantis liepai dar 2019-aisiais prasidėjusi byla dėl naujojo Klaipėdos baseino defektų sugrąžinta į pirmąją instanciją – tokį sprendimą priėmė Apeliacinis teismas. Bylos nagrinėjimas iš naujo Klaipėdos apygardos teisme 2024-aisiais taip ir neprasidėjo.
Rugpjūčio 8-osios rytą ant statomo didžiojo Klaipėdos pilies bokšto užkelta stogo konstrukcija. Nors buvo skelbiama, jog darbai itin sudėtingi ir gali trukti visą dieną, jie pavyko itin sklandžiai. Jau po pusvalandžio darbininkai kalbėjo, jog pusė varžtų susukti.
Spalio 3-iąją po daugiau nei dvejus metus trukusių darbų oficialiai buvo atidarytas vadinamasis Neringos skveras – teritorija tarp Šilutės pl. ir Taikos prospekto, kuriuos sujungė beveik kilometro ilgio naujas pėsčiųjų ir dviračių takas.
Lapkričio 29-ąją Klaipėdos piliavietėje surengtos ceremonijos metu ant bokšto užkelta smailė ir šalia jos įtvirtinta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms.
Gruodžio 13-ąją Klaipėdos savivaldybė paskelbė, jog baigti 461 tūkst. eurų vertės Dangės krantinės šalia burlaivio „Meridianas“ atnaujinimo darbai.
Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) nuo sausio 2 d. generalinio direktoriaus pavaduotojo valdymui ir ekonomikai pareigas pradėjo eiti dr. Jūratė Grubliauskienė, buvusi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė, o po poros savaičių darbą pradėjo pacientų gerovės specialistė Lina Baltrimienė, kurios misija – būti mediatore tarp medikų, pacientų ir jų artimųjų.
Vasario pabaigoje Klaipėdos miesto poliklinikai pradėjo vadovauti Jonas Sąlyga.
Nuo balandžio 8-osios KUL generalinio direktoriaus pavaduotojo infrastruktūrai ir plėtrai pareigas pradėjo eiti konkursą laimėjęs Klaipėdos miesto tarybos narys, liberalas Saulius Budinas.
Klaipėdos merui Arvydas Vaitkui dar kartą patikinus, jog dėl sumanymo paliatyvios slaugos paslaugas vaikams teikti ir buvusiame Vaikų ligoninės konsultacinės poliklinikos pastate Giruliuose veikiantys Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namai nenukentės, balandžio pabaigoje miesto taryba atitinkamam sprendimo projektui pritarė vienbalsiai.
KUL dalininkai – Klaipėdos universitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija – gegužės pradžioje patvirtino naują šios gydymo įstaigos struktūrą ir valdymo modelį, kuris įsigaliojo nuo rugsėjo. Po poros savaičių buvo pranešta, kad naująja Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vadove paskyrė buvusią Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų vadovę Aušrą Nikolajevienę.
Birželio viduryje Klaipėdos vaikų ligoninėje pristatytas čia įrengtas Sensorinės integracijos kambarys, o Klaipėdos universiteto ligoninė kitądien paskelbė, kad iš dalies keičia skubios pagalbos teikimo tvarką.
Baigiantis liepai pranešta, kad Klaipėdos universiteto ligoninės direktore slaugai tapo Aida Smagurienė, o rugpjūčio pabaigoje informuota, kad Nefrourologijos klinikos vadovu tapo Marius Jasėnas.
Nuo rugsėjo 27-osios Klaipėdos vaikų ligoninė savo pacientus ir jų tėvus priims kapitaliai atnaujintame skyriuje, pavadintame Skubios pagalbos skyriumi.
Lapkričio pabaigoje Klaipėdos universiteto ligoninė pranešė, kad jos medikai pirmieji šalyje minimaliai invazyviu būdu pašalino šlapimo pūslę ir naują suformavo iš plonosios žarnos.
Gegužės 19-ąją mirė klaipėdietė žurnalistė Gražina Juodytė. Šį balandį jai sukako 78 metai.
Rugpjūčio 22-ąją artimieji pranešė, jog mirė tolimojo plaukiojimo kapitonas Žydrūnas Naujokas.
Rugsėjo pabaigoje Ukrainoje, karo lauke, žuvo buvęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto artistas ukrainietis Artemas Kolbasynskis.
Lapkričio 24-ąją eidamas 75-uosius metus mirė buvęs ilgametis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorius, rašytojas ir skulptorius Juozas Šikšnelis.
Sausio pradžioje uždarius prekybos tinklo „Maxima” parduotuvę Liepojos gatvėje, prasidėjo ir šio pastato rekonstrukcija, ir šalia nuo nepriklausomybės pradžios stovėjusios apleistos nebaigtos statybos griovimo darbai. Sausio 8-ąją valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“, kuri netrukus pakeitė pavadinimą į „KN Energies“, pranešė tapusi keturių Vokietijos SGD terminalų komercine operatore, o jos finansų direktoriumi tapo Tomas Tumėnas. Sausio 19-ąj1 ši įmonė pranešė, kad jos valdomame suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale Klaipėdoje vyko neeilinė perkovos operacija: iš SGD laivo-saugyklos „Independence“ į konvencinio dydžio dujovežį „Amur River“ perkrautas rekordinis kiekis – 105 tūkst. kub. m – suskystintųjų gamtinių dujų.
Regionų administracinis teismas sausio pradžioje atmetė Kamineros krovinių terminalo skundą dėl Konkurencijos tarybos sprendimo neatlikti tyrimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atžvilgiu. Tuo metu Klaipėdos konteinerių terminalas paskelbė 2023 m. pasiekęs istorinį rezultatą – perkrautas rekordinis įvairių krovinių kiekis (6,27 mln. tonų).
Vilniuje sausį vykusiuose kasmetiniuose Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimuose bendruomeniškiausios metų įmonės apdovanojimą mažų įmonių kategorijoje gavo Klaipėdoje veikianti UAB „Draugas draugui“.Sudegusį buvusio kino teatro „Baltija” pastatą įsigiję verslininkai vasario viduryje ėmė griauti padegėlio likučius.
Kovo pradžioje Klaipėdos rajono teismo rūmai leido bankrutuoti anksčiau mėsos perdirbimo srities verslininku buvusiam Augenijui Gudžiūnui, prieš keletą metų užsidirbusiam ir teistumą, o Vakarų Baltijos laivų statykla pasirašė sutartį su Norvegijos bendrove „Torghatten Nord AS“ dėl elektrinio kelto statybos.
Kovo 7-ąją Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija įteikė kasmetinius apdovanojimus. Lietuvos eksporto prizas šiemet buvo skirtas ir bendrovei Klaipėdos konteinerių terminalas, o „Darbo žvaigždė“ – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generaliniam direktoriui Algiui Latakui. Kovo viduryje bendrovei „Neo Group” teisme pavyko įrodyti, kad Mokesčių inspekcija nepagrįstai neleido jai pasinaudoti dviguba pelno mokesčio lengvata dėl sukurtos cheminio antrinės PET pakuotės perdirbimo technologijos. Šio mėnesio pabaigoje „KN Energies“ pranešė, kad pasirašė sutartį su UAB „Hoegh LNG Klaipėda“, pagal kurią ši bendrovė tampa SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“ technine operatore.
Vėluodama keturis mėnesius Klaipėda pradėjo maisto atliekų rūšiavimą – balandžio 2-ąją surengta oficiali tam skirta šalia Dumpių sąvartyno pastatytos linijos atidarymo ceremonija.
Klaipėdos apygardos teismas balandžio pradžioje nusprendė, kad Klaipėdoje įsikūrusi elektrobusų gamintoja „Vėjo projektai“ yra verta restruktūrizacijos, o ne bankroto proceso. Vėliau tokį sprendimą patvirtino ir Apeliacinis teismas.
Balandžio 9-ąją Klaipėdos konteinerių terminalas pirmą kartą uoste atliko laivo bunkeriavimo operaciją jį pripildant suskystintomis gamtinėmis dujomis, o po keleto dienų prie Jakų viaduko buvo atidarytas „Porsche centras Klaipėda“. Balandžio 18-ąją Marių gatvėje oficialiai pradėta Uosto direkcijos laivyno bazės statyba. Po penkių dienų Klaipėdos uoste prisišvartavo pirmasis 2024-ųjų kruizinis laivas „Le Bellot”, į Klaipėdą užsukęs pirmą kartą. Balandžio pabaigoje Klaipėdos miesto tarybos nariai pritarė mero siūlymui reorganizuoti UAB „Vildmina“, valdančią pirtį Trilapio gatvėje, prijungiant ją prie savivaldybės bendrovės „Klaipėdos paslaugos“.
Gegužės viduryje buvo užbaigta naujosios Smiltynės perkėlos naudojamų krantinių rekonstrukcija. Baigiantis šiam mėnesiui buvo pranešta, jog laivo saugyklos „Independence“ 10-mečio proga jo komercinės operatorės – bendrovės „KN Energies“ – iniciatyva laivas papuoštas specialia vėtrunge, kurioje užkoduoti svarbiausi šalies nepriklausomybei įvykiai.
Paskutinę gegužės dieną Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje duotas oficialus startas biodyzelino gamintojos UAB „Mestilla“ 60 mln. Eur investicijai į naują modernią rapsų perdirbimo gamyklą ir biodegalų technologiją esamos gamyklos teritorijoje.
Birželio pradžioje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai iki 2023-iųjų pabaigos priklausęs greitaeigis kateris „Žaibas” pradėjo savo pareigas kaip Karinių jūrų pajėgų laivas, o Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti pirmos instancijos sprendimą, kuriuo šiemet vasarį buvo atmesti kaltinamaisiais baudžiamojoje byloje tapusių verslininko Vladimir Stefanov ir bendrovės „Statega“ ieškiniai žurnalistui Šarūnui Černiauskui ir 15min redakcijai. Birželio viduryje ir apeliacinės instancijos teismas patvirtino, kad aplinkosaugininkai pagrįstai paskyrė beveik poros dešimčių tūkstančių eurų baudą atliekas Klaipėdos rajone, Aukštkiemių kaime, tvarkančiai bendrovei „Virginijus ir Ko” už vieno iš jos teritorijoje pastaraisiais metais kilusių gaisrų metu į aplinką pasklidusią taršą. Tuo metu Klaipėdos konteinerių terminalas paskelbė, jog pilnai automatizavo autotransporto, gabenančio konteinerius, srautų valdymą ir įgyvendino pirmąjį tokios apimties projektą Klaipėdos uoste. Bendra projekto vertė siekia daugiau nei 1 mln. eurų. Birželio 21-ąją Vakarų Baltijos laivų statykloje oficialiai duotas startas pirmojo šalies istorijoje vandeniliu ir elektra varomo laivo statybai – jį užsakė Uosto direkcija.
Liepos viduryje 15-uoju pagal turtingumą šalies verslininku tituluojamas Sigitas Paulauskas, valdantis ir kelias stambias Klaipėdos regione veikiančias įmones, kartu su žmona Rūta pirmoje instancijoje pralaimėjo ginčą Valstybinei mokesčių inspekcijai, konstatavusiai, kad jie siekė išvengti beveik 1,5 mln. eurų mokesčių.
Rugpjūčio 29 dieną valstybės valdomos AB „KN Energies“ korporatyvinio valdymo direktorės pareigas pradėjo eiti iki tol bendrovėje suskystintųjų gamtinių dujų komercijos vadove dirbusi Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė.
Rugsėjo 5-ąją VMG grupės kompanija „VMG Technics“ Klaipėdos oro uosto teritorijoje, Dirvupių kaime, atidarė didžiausią Baltijos šalyse pramonės inovacijų parką „VMG Technics R&D Park“.
Singapūro laivybos įmonė „X-Press Feeders“ nusprendė įtraukti Klaipėdos uostą į laivybos maršrutą, kuriuo kursuoja žaliuoju metanoliu varomi konteinerius gabenantys laivai. Pirmasis iš jų – „Eco Umande“- rugsėjo 16-ąją buvo pasveikintas Klaipėdos konteinerių terminale surengtos ceremonijos metu.
Spalio 1-osios vakarą Klaipėdos dramos teatre Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai iškilmingai paminėjo savo 105-ąjį veiklos gimtadienį. Renginyje, kurio tema – „Laikas renkasi klasiką“, pirmą kartą Klaipėdoje buvo įteikta ir I laipsnio (aukso) darbo žvaigždė. Kitądien pranešta, kad valstybės valdomos AB „Smiltynės perkėla“ valdyba dar vienai penkerių metų trukmės kadencijai įmonė vadovu paskyrė Mindaugą Čiaką. Sausio 7-ąją susisiekimo ministras aukščiausią jūrinį apdovanojimą – Liudviko Stulpino medalį – už lyderystę plėtojant Klaipėdos uostą, didinant jo konkurencingumą, uosto indėlį į Klaipėdos miesto bendruomenės gerovę bei Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje įteikė Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovui Algiui Latakui. Pati direkcija spalio 15-ąją paskelbė, jog jau gavo statybų leidimą vienam didžiausių projektų istorijoje – suformuoti naują 100 hektarų teritoriją pietinėje uosto dalyje.
Lapkričio viduryje pranešta, kad bendradarbiaudama su Vokietijos kompanija „Fr. Fassmer GmbH & Co“, Vakarų laivų gamyklos įmonių grupė statys keturis patrulinius jūrinius laivus. Uosto direkcija pranešė, jog ties Smeltės pusiasalius pradėti uosto gilinimo darbai, reikalingi numatytam jūrinių jėgainių parkui vystyti.
Gruodžio 6-ąją Uosto direkcijos laivyno bazėje, surengta iškilminga ceremonija, kurios metu suskystintų gamtinių dujų laivas-saugykla „Independence“ simboliškai perduotas Lietuvai – Singapūro vėliavą pakeitė trispalvė, ant korpuso atidengtas tekstas, kad laivo registracijos uostas – Klaipėda. Reginyje be Gitano Nausėdos dalyvavo ir Lenkijos, Estijos bei Latvijos prezidentai.
Nuo sausio 19-osios darbą paliko Savivaldybės administracijos Kultūros skyriui laikinai vadovavusi Kristina Skiotytė-Radienė. Tuo metu Seimo narys konservatorius Audrius Petrošius paviešino, kad Klaipėdos savivaldybės administracijoje esą klesti mobingas ir nesiskaitymas su darbuotojais, o pati savivaldybė tvirtino, kad duomenys apie darbuotojų paskatinimus ir apdovanojimus kardinaliai skiriasi nuo žinios, kad čia klesti „mobingas, terorizavimas, bloga darbinė atmosfera, nesaugi darbo aplinka“. Nepaisant to miesto tarybos opozicija kreipėsi į merą, ragindama nedelsiant spręsti situaciją dėl galimo mobingo.
Vasario 3-iąją buvo išrinktas naujas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Klaipėdos skyriaus pirmininkas. Iš 88 visuotiniame susirinkime dalyvavusių partiečių, vos vienam nariui balsavus prieš, visiems kitiems – už, konservatorių Klaipėdos skyriaus pirmininku tapo Seimo narys A. Petrošius.
Vasario 9-ąją Klaipėdos savivaldybė pranešė iš pareigų atleidžianti ilgametę Klaipėdos socialinės paramos centro direktorę Dianą Stankaitienę. Centrui vadovauti laikinai pavesta direktorės pavaduotojai Eglei Buivydaitei.
Rusijai vasario viduryje paskelbus ieškant Lietuvos kultūros ministro Stepono Kairio, paaiškėjo, jog ieškomųjų sąraše yra ir keli Klaipėdos politikai, tarp jų – ir Arvydas Vaitkus.
Vasario pabaigoje Klaipėdos miesto taryba pritarė vadinamajam pagalvės mokesčiui, jį sumažinus iki 1 euro už nakvynę ir numatant, kad jis įsigalioja nuo 2025-ųjų sausio.
Nuo balandžio 1 dienos šalių susitarimu darbą paliko savivaldybės valdomo Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centro direktorius Marius Juokas, o Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriui pradėjo vadovauti Paulius Ignatavičius. Balandžio viduryje antrosios instancijos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs uostamiesčio savivaldybės skundą ginče su jau buvusia Klaipėdos miesto socialinės paramos centro vadove Diana Stankaitiene, priėmė priešingą sprendimą nei kad rajono rūmų teisėja ir savivaldybės naudai iš atsakovės priteisė 7600 eurų bylinėjimosi išlaidų.
Seimo narei Ligitai Girskienei balandžio viduryje Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme nepavyko įrodyti, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neteisėtai pakeitė savo pirmtako Aurelijaus Verygos įsakymą ir suteikė smardintojams daugiau laiko prisitaikyti prie naujų normų.
Liepos viduryje Klaipėdos miesto tarybos narys, verslininkas Aidas Kaveckis pranešė, jog nusprendė trauktis iš Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos. Politikas žadėjo likti dirbti Taryboje kaip nepriklausomas narys, bet baigiantis metams prisijungė prie mero komiteto frakcijos. Netrukus paaiškėjo, kad Remigijaus Žemaitaičio ir jo bendražygių užsukta istorija, į kurią sutiko įsitraukti ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, mokesčių mokėtojams kainuos per 11 tūkst. eurų – ir apeliacinės instancijos teismas atmetė savivaldybės pretenzijas verslininkams dėl jų valdomo sklypo Labrenciškėje kaip nepagrįstas.
Rugsėjo pradžioje įsigaliojus naujai Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos struktūrai buvo paskirti tik dviejų iš šešių departamentų direktoriai. Trūko ir dalies skyrių vedėjų. Dabartinės Klaipėdos valdžios bandymas įrodinėti, kad įsigaliojusiais teismų sprendimais patvirtinta milijoninė bauda už Klaipėdos baseino statybos rangovo parinkimo konkurso metu pirmtakų padarytą pažeidimą yra neadekvati, rugsėjo viduryje baigėsi nesėkme. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas rugsėjo pabauigoje konstatavo, kad Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš įžvalgos, jog kai kurie Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklių punktai pažeidžia šalies įstatymus, yra nepagrįstos.
Spalio 10-ąją uostamiesčio savivaldybės VšĮ „Klaipėdos šventės“ vadovė Eglė Šulskė „Atvirai Klaipėdai“ patvirtino, kad nusiuntė prašymą uostamiesčio merui Arvydui Vaitkui atleisti ją iš pareigų, bet tokio savo sprendimo motyvų komentuoti nenorėjo. Meras vėliau ją atleido iš pareigų.
Klaipėdą apimančiose apygardose į Seimą antrojo rinkimų turo metu buvo išrinkti Ligita Girskienė, Vytautas Grubliauskas, Daiva Petkevičienė ir Audrius Petrošius.
Spalio pabaigoje Klaipėdos miesto taryba vienbalsiai pritarė mero siūlymui įsteigti dar vieną viešąją įstaigą – Klaipėdos miesto savivaldybės atvirą jaunimo centrą.
Lapkričio 20-ąją Seimo Ateities komiteto vadovu buvo išrinktas socdemų frakcijos narys, iki tol Klaipėdos miesto taryboje dirbęs Vytautas Grubliauskas, o Sveikatos reikalų komitetas pritarė, kad jo pirmininke taptų „Nemuno aušros“ atstovė Lina Šukytė-Korsakė, iki tol buvusi Klaipėdos vicemere. Po savaitės Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu priesaiką davė į Seimą išrinktą V. Grubliauską pakeitusi Lilija Petraitienė, į miesto valdžią sugrįžtanti po daugiau nei penkerių metų pertraukos.
Sausio 15-ąją ant pastato Herkaus Manto g. 37. buvo atidengtos atminimo lentos Jonui Polovinskui-Budriui ir Klaipėdos krašto politikui, kunigui, teologijos dr. Viliui Gaigalaičiui.
Kultūros ministras Simonas Kairys Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekoje sausio 22-osios popietę susitikęs su uostamiesčio kultūros bendruomenės atstovais tikino, kad kalbėsis su miesto valdžia dėl susidariusios situacijos, Klaipėdos politikams nusprendus kardinaliai pakeisti kultūrinių projektų finansavimo tvarką.
Vasario 15-ąją Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekoje buvo pristatyta debiutinė žurnalisto Martyno Vainoriaus knyga „Pasaulio pabaiga ir kiti tarpukario Klaipėdos nutikimai”, kuri balandį tapo Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos rengiamojo 18-ojo konkurso „Klaipėdos knyga“ nominacijos „Klaipėdietiška knyga“ nugalėtoja.
Kovo pradžioje duris atverė unikali, nors ir laikina, edukacinė erdvė – Lietuvos medinio burinio laivyno angaras, o mėnesio viduryje įvyko vienintelio Vakarų Lietuvoje Japonų kalbos centro pirmųjų narių inauguracijos ceremonija. Tarptautinę teatro dieną Klaipėdos dramos teatre vykusios „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijos metu iš 17 nominacijų net 6 „Auksiniai scenos kryžiai” liko Klaipėdoje arba atiteko uostamiestyje kūrusiems teatralams. Kovo pabaigoje Vilniaus rotušėje Klaipėdos etnokultūros centrui buvo įteiktas sertifikatas, liudijantis apie Mažosios Lietuvos šiupinio šventės įtraukimą į Nematerialaus kultūros paveldo sąvadą.
Balandžio 21-osios vakarą gala koncertu publikai atsivėrė naujieji Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rūmai, nors valstybinė komisija dar nebuvo jų priėmusi.
Gegužės pradžioje Kultūros ministerija pranešė, jog konkursą eiti Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas laimėjo dabartinė jos vadovė dr. Laura Juchnevič, kuri buvo vienintelė kandidatė užimti šį postą.
Gegužės 3-iąją Klaipėdoje prasidėjo ir visą savaitgalį vykęs pirmą kartą čia surengtas humoristinis Silkės festivalis, o po poros savaičių visą savaitgalį vyko renginiai, pavadinti Žuvies dienomis.
Gegužės 10-ąją, prieš vienai iš uostamiestyje veikiančių Šaulių sąjungos kuopai suteikiant Jono Polovinsko-Budrio vardą, Skulptūrų parke buvo surengta Budrių pagerbimo ceremonija, kurioje dalyvavo ir ir vienas iš jo Budrio vaikaičių – Timothy Budrys, lankęsi Klaipėdoje ir pernai, kai čia buvo perlaidojamo jo senelių pelenai.
Birželio 1-ąją viename iš vadinamųjų buvusio dujų fabriko gazholderių duris atvėrė verslininko Augustino Jankevičiaus įkurtas automobilių muziejus, o kitądien Klaipėdos paplūdimio padangę nuspalvino antrojo festivalio „Vėjų vėjai“ aitvarai. Po savaitės duris atvėrė nauja kultūrinė erdvė, įkurta gynybinių įtvirtinimo poternoje. Joje galima susipažinti su ekspozicija „GUTEN TAG. Šv. Jono bažnyčios atstatymas“. Birželio viduryje kultūros ministro įsakymu už pastarųjų penkerių metų aktyvią ir kryptingą veiklą Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centrui skirta premija už mėgėjų meno ir dainų švenčių tradicijų puoselėjimą ir sklaidą, už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo populiarinimą. Baigiantis šiam mėnėsiui Kultūros infrastruktūros centro ir Klaipėdos savivaldybės vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro įkūrimo buvusiame Klaipėdos pašto stoties statinių komplekse, o mieste vyko burlaivių regatai „The Tall Ships Races“ skirti renginiai.
Prezidentas Gitanas Nausėda liepos 6-osios proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Tarp apdovanotųjų – ir Klaipėdos dramos teatro aktorius Darius Meškauskas, kuriam skirtas skirtas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius.
Nors nuo 1987 metų senojo Klaipėdos kariliono varpais muzikavęs Kęstutis Kačinskas vietos politikus įtikinėjo, kad varpai, perkelti į senojo dujų fabriko erdves, ten tinkamai neskambės, tačiau savivaldybės taryba, remdamasi jo kolegų Stasio Žilinsko ir Giedriaus Kuprevičiaus netiesiogiai perduota nuomonėmis, liepos pabaigoje vienbalsiai nutarė juos perduoti viešajai įstaigai fondui „Augustus“.
Su šūkiu „Į jūrą visa Lietuva!“, kuris atliepia pirmosios – 1934 metais gimusios šventės siekį – Klaipėdoje liepos 26-ąją prasidėjo Jūros šventė.
Minint Klaipėdos miesto gimtadienį, rugpjūčio 1-ąją, buvo pagerbti dar trys miesto kultūros magistrai: skulptorius Klaudijus Pūdymas, fotografas Bronius Vytas Karaciejus ir buvusi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos direktorė Bronislava Lauciuvienė, o miesto garbės piliečio vardas po mirties suteiktas Dionyzui Varkaliui. Jam ant Kalvystės muziejaus sienos buvo atidengta atminimo lenta.
Rugsėjo 21-osios vidurdienį Dangės skvere buvo surengtas mitingas, kurio dalyviai pasisakė už Salomėjos Nėries gatvės pavadinimo išsaugojimą. Po keleto dienų Klaipėdos savivaldybės paskelbėm, jog jos surengtoje apklausoje dėl to, kaip reikėtų pervadinti Salomėjos Nėries gatvę, iš viso dalyvavo 709 gyventojai. Nė vienas iš galimų atsakymo variantų išskirtinės balsų daugumos nesulaukė. Rugsėjo pabaigoje Klaipėdos dramos teatre pristatyta premjera „Sugrįžimas“ , režisuota Nauberto Jasinsko pagal to paties pavadinimo Čilės rašytojo Roberto Bolano pjesę.
Spalio 1 dieną Valdovų rūmuose surengtos Didžiosios muzikų šventės metu Lietuvos muzikų sąjunga apdovanojo 2024 m. „Auksinio disko“ laureatus, tarp kurių – ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė Rita Petrauskaitė. Spalio 4-osios vakarą šis teatras pristatė pirmąją premjerą naujuose rūmuose – pirmąjį Philipo Glasso operos „Kelionė“ pastatymą Lietuvoje. Po kelių dienų Kultūros ministerija pranešė, kad jos organizuotą konkursą vadovauti Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui laimėjo nacionalinių ir europinių kultūros projektų prodiuserė, menotyrininkė, kultūros vadybininkė Goda Giedraitytė, šias pareigas pradėjusi eiti gruodžio pradžioje.
Senasis turgus sausio pradžioje paskelbė sudarąs galimybę valandą per dieną automobiliais į turgų atvykusiems parkuotis nemokamai.
Po to kai Europos Sąjungos Tarybai patvirtino naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio linijos iki Klaipėdos plėtra, birželio pabaigoje uostamiestyje pasirašytas memorandumo dėl bendradarbiavimo įgyvendinant tokį projektą.
Rugsėjo pabaigoje Klaipėdos miesto tarybos nariai vienbalsiai patvirtino Keleivių ir bagažo vežimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutais autobusais ir maršrutiniais taksi tvarkos aprašą, uždraudę autobusais vežti dviračius ir paspirtukus.
Gruodžio posėdyje Klaipėdos miesto taryba nusprendė, jog nuo sausio 1 d. uostamiesčio viešajame transporte bus galima įsigyti naują kontrolės bilietą.
Klaipėdos universitetas sausio viduryje paskelbė, jog dr. Marijos Kataržytės ir dr. Tatjanos Paulauskienės sukurta biotechnologija naftos išsiliejimams jūroje neutralizuoti jau turi Europos Sąjungos patentą, išduotą Europos patentų tarnybos. Sausio 29-ąją ši įstaiga išlydėjo dar vieną, jau 33-iąją, absolventų laidą: studijų baigimo diplomai įteikti 136 absolventams, kurių bakalauro ir magistro studijų programos yra trumpesnės – 3,5 ir 1,5 metų.
Balandžio pradžioje Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog dėl rastų pažeidimų lopšelyje-darželyje„Obelėlė” kreiptasi į policiją bei iš pareigų atšaukiama įstaigos direktorė Asta Vainiutė, o AB „KN Energies“, SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“ techninė operatorė UAB „Hoegh LNG Klaipėda“ ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla pasirašė trišalį susitarimą, kuriuo įsipareigojo parengti specialistus, reikalingus SGD aptarnavimui, valdymui ir priežiūrai.
Klaipėdos savivaldybė baigiantis balandžiui paskelbė, kad šalia „Gilijos“ pradinės mokyklos seno stadiono vietoje baigtas įrengti naujas sporto aikštynas.
Gegužę Kanuose įvykusiuose UNESCO tarptautinio moksleivių konkurso „Kai garsas kuria vaizdą“ geriausių darbų apdovanojimuose pirmąją vietą ir didįjį 1000 eurų vertės prizą laimėjo Klaipėdos technologijų mokymo centro mokinys Gvidas Nagys. Įtarta, jog girta gegužę darbe pasirodė „Pajūrio“ progimnazijos direktorė Julija Archišina „Atvirai Klaipėdai“ sakė, jog parašė prašymą išeiti iš darbo savo noru, nes „sveikata brangesnė“. Atlikusi bandymus dviejose uostamiesčio mokyklose Klaipėdos savivaldybė gegužę nusprendė šiemet dešimtyje tokių įstaigų įrengti įprastų ir elektroninių cigarečių detektorius.
Birželio pradžioje Klaipėdos universiteto Senato pastate duris atvėrė EU-CONEXUS bendradarbystės erdvė, pritaikyta tiek darbui, tiek poilsiui, o Vyriausioji tarnybinės etikos komisija šio mėnesio viduryje konstatavo, kad Klaipėdos Vydūno gimnazijos direktorius Arvydas Girdzijauskas šiurkščiai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą. Pirmųjų Lietuvoje mokytojams-elektronikos entuziastams skirtų apdovanojimų metu už kūrybiškumą ir ypatingus pasiekimus birželį buvo apdovanoti 10 geriausių šalies pedagogų. Tarp jų – ir Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos technologijų, inžinerijos ir robotikos mokytojas Audrius Česnelis bei matematikos mokytoja Eugenija Labašauskienė. Lietuvos aukštosios jūreivystės mokykla (LAJM) birželio pabaigoje paskelbė, kad išleidžia dar vieną absolventų laidą. Ši laida užims ypatingą vietą LAJM istorijoje, nes kitiems absolventams jau bus išduodami Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) profesinio bakalauro diplomai. Šiemet LAJM studijas iš viso baigė 174 absolventai: vasarį – 67, birželį – 107.
Klaipėdos universitete liepos viduryje startavo 23-ius metus organizuojama Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija. Šiemet lietuvių kalbos mokėsi arba jos žinias gilino rekordinis skaičius dalyvių iš 33 šalių – iš viso apie 250 žmonių. Baigiantis liepai Klaipėdos abiturientus, sėkmingiausiai išlaikiusius valstybinius brandos, tarptautinio bakalaureato bei tarptautinius užsienio kalbos egzaminus, Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus pakvietė į simbolinį jų pagerbimo renginį. Pirmąkart miesto istorijoje šimtukininkams paskirtos ir piniginės paskatos – po 100 eurų už kiekvieną pelnytą šimtuką, kurių 2024-aisiais uostamiestyje buvo 129.
Rugpjūčio pradžioje Klaipėdoje pirmą kartą Lietuvos jūrininkų sąjunga ir Baltijos jūrų skautų organizacija surengė jūrinę stovyklą iš visos šalies atrinktiems moksleiviams.
Rugsėjo 2-ąją oficialiai atidarytas naujasis kelerius metus statytas ir beveik dvigubai pabrangės Tauralaukio progimnazijos pastatas. Jis, kaip ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatas buvo pradėtas naudoti neturint visų reikiamų leidimų.
Klaipėdos universitetas pranešė, kad jo atžalinės įmonės „Inobiostar“ gavo Europos Sąjungos bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos Horizontas EIC Accelerator“ 2,3 milijonų eurų vertės dotaciją. Rugsėjo 11-ąją surengtos pirmosios Lietuvos jūrų muziejaus įsteigtos Profesoriaus Kazio Pakšto premijos įteikimo ceremonijos metu paaiškėjo, kad ji atiteks ne vieno, o dviejų nominuotų darbų autoriams. Laureatais tapo Valentinas Kulevičius, Klaipėdos universiteto doktorantas, ir Agnė Gintalaitė, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto magistrantė.
Klaipėdos apygardos teisme nuo sausio 3-iosios darbą pradėjo nauja teisėja Lina Nainienė, nagrinėjanti baudžiamąsias bylas. Vasario pradžioje šis teismas paskelbė nuosprendį net kelerius metus apeliacine tvarka nagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kurioje vienu iš nuteistųjų pirmoje instancijoje buvo Kretingos rajono politikas, praėjusios kadencijos tarybos narys, socialdemokratas Vladas Baltuonis.
Kovo pabaigoje Klaipėdos apygardos vyriausiuoju prokuroru paskirtas Jevgenij Michailovskij.
Balandžio viduryje Klaipėdos apygardos teismas sutiko su pirmos instancijos verdiktu, jog yra pakankamai įrodymų, kad už melagingų parodymų davimą ir dokumentų klastojimą galima nuteisti klaipėdietį bankroto administratorių Tomą Malinauską, o Apeliacinis teismas pakeitė Klaipėdos apygardos teismo sprendimą – nusprendė, kad buvusi Klaipėdos rajono savivaldybės bibliotekos vadovė Indra Tamašauskienė piktnaudžiavo tarnyba. Dėl to ji vėliau turėjo atsisveikinti su darbu Darbo inspekcijos Klaipėdos skyriuje.
Gegužės pradžioje praneša, jog daugiau nei trejus metus trukusi „Vaisingumo klinikos“ byla dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo baigta – valstybei atiteko daugiau nei 500 tūkst. eurų – visi kaltinamieji sumokėjo jiems paskirtas baudas, o teisėsaugos pareigūnai pasiekė, kad valstybei būtų sumokėta beveik 360 tūkst. eurų nuslėptų mokesčių. O Apeliaciniame teisme po beveik penkerius metus trukusio proceso pagaliau buvo priimtas nuosprendis baudžiamoje byloje dėl tariamo reikalavimo sumokėti 5,75 mln. litų (apie 1,45 mln. eurų) kyšį. Su uostamiesčio verslo centru „Neapolis“ (dabar – „Merkurijus“) susijusioje byloje kaltinimai buvo pateikti bankroto administravimo paslaugas teikiančios įmonės „Valeksa“ uostamiesčio filialo direktoriui Dariui Daubarui, advokatui Tomui Puzinui ir verslininkui Andrejui Rybakovui. rytą Klaipėdoje, Varpų g., netoli Prano Mašioto progimnazijos nušautas vyras. 10 val. kitoje vietoje rastas, įtariama, nusišovęs 38 metų žudikas. Gegužės 26-osios rytą Klaipėdoje, Varpų g., netoli Prano Mašioto progimnazijos, nušautas vyras. Netrukus kitoje vietoje rastas, įtariama, nusišovęs 38 metų žudikas.
Birželio pradžioje Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė, jog Klaipėdos apygardos teismo apkaltinamuoju nuosprendžiu pripažinta, kad Klaipėdoje veikiančio sveikatos centro vadovė Rasa Dagienė ir buvęs vadovas Viljaras Reigas apgaulingai tvarkė įmonės apskaitą bei pasisavino įmonės turtą. Teismas taip pat pripažino, kad R. Dagienė vadovavo uždarajai akcinei bendrovei Klaipėdos hospisas, kurią naudojo neteisėtai veiklai nuslėpti. Po kelių dienų šis teismas pranešė neviešame posėdyje išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo, kurioje kūdikio tėvas buvo kaltinamas itin žiauriai nužudęs bejėgiškos būklės mažametį šeimos narį, ir kaltininkui skyrė gydymą psichiatrijos ligoninėje. Kiek vėliau jis paskelbė ir nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinimai dėl vyro nužudymo ir neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais bei šaudmenimis buvo pareikšti nužudytojo sutuoktinei, uostamiesčio verslininkei Ramunei Alijevai. Teismas jai skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę bei priteisė po 50 tūkst. eurų neturtinės žalos ir per 2000 eurų turtinės žalos, taip pat – 10 tūkst. eurų teisinių išlaidų. Birželio viduryje šis teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje kaltinimai nemokėjus mokesčių buvo pateikti uostamiesčio savivaldybės administracijos direktoriaus padėjėjui Vytautui Beitui. Pripažinta, kad vyras nepadarė tokio nusikaltimo, bet prokuratūra apskundė šį nuosprendį. Netrukus šis teismas atvėrė ir baudžiamąją bylą, kurioje pareikšti kaltinimai dėl bandymo apgaule įgyti 200 tūkst. eurų Europos Sąjungos finansinės paramos lėšų. Šioje byloje kaltinamaisiais yra MB „Exubero” savininkė ir vadovė Ingrida Ramanauskienė bei jos sutuoktinis, Klaipėdos savivaldybės įmonės „Klaipėdos paslaugos” (anksčiau – Klaipėdos autobusų parkas) generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas, šios įmonės Finansų departamento direktorė Elida Mantulovė, Eksploatacijos departamento direktorius Imantas Paliakas. Teisiamųjų suolą taip pat dabar turi išbandyti Eugenijus Mantulovas, Kęstutis Smailys, Povilas Rauba, Andrius Tiškus ir Valentinas Šepeliovas. Kaltinimai yra pareikšti ir mažosioms bendrijoms „Exubero”, „Driutas“.
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose antroje birželio pradžioje paskelbtas nuosprendis daugiau nei ketverius metus nagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kurioje anksčiau pramogų ir sporto pasaulyje plačiai žinomas Viktoras Usovas buvo kaltinimas 12 nepilnamečių tvirkinimu. Nuteistasis šį nuosprendį apskundė apygardos teismui. Birželio 29-osios rytą I Melnragės paplūdimyje pradėjo skęsti dvi apie 12-13 metų mergaitės, kurios maudytis atėjo vienos, be suaugusiųjų. Skęstančius vaikus bandęs gelbėti prie jūros tuo metu buvęs vyras pats nuskendo.
Liepos pradžioje Apeliacinis teismas paskelbė sprendimą didelės apimties ir ypač sudėtinga vadinamoje UAB „Naftos grupė“ turto pasisavinimo ir legalizavimo baudžiamojoje byloje. Nuteistieji vėliau pateikė kasacinius skundus Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Rugpjūčio 24-iąją dar vienas vyras Klaipėdoje paaukojo savo gyvybę, gelbėdamas skęsti pradėjusius nepilnamečius.
Rugsėjo viduryje Apeliacinis teismas atmetė buvusio Klaipėdos „Neptūno” vadovo Osvaldo Kurausko skundą dėl pernai spalį Klaipėdos apygardos teismo paskelbto nuosprendžio, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu ir gavo nemenką baudą bei buvo įpareigotas solidariai atlyginti šimtatūkstantinius ieškinius, rašo „Atvira Klaipėda“.
Spalio 24-ąją Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė pakoreguojantis apkaltinamąjį Apeliacinio teismo sprendimą „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje, tačiau nutarta, kad buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis, klaipėdietis Eligijus Masiulis, buvęs „MG Baltic“ koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, parlamentaras Vytautas Gapšys lieka nuteisti už korupcinius nusikaltimus. Kasacinis teismas, išnagrinėjęs bylą, sušvelnino R. Kurlianskiui ir V. Gapšiui skirtas bausmes.
Spalio pabaigoje dvi kadencijas Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui vadovavęs Alfonsas Motuzas baigė tarnybą uostamiesčio policijoje.
Lapkričio pabaigoje Klaipėdos apygardos teismas po daugiau nei dvejus metus trukusio proceso trečiadienį paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinimai buvo pareikšti uostamiestyje keleivius autobusais vežančių bendrovių vadovams, o 2017-ųjų pabaigoje sprendžiantis itin sudėtingoje padėtyje atsidūrusio krepšinio klubo „Neptūnas“ likimui viena iš centrinių figūrų buvęs verslininkas Artūras Jakubauskas šiame teisme išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį. Kaltinimai jam buvo pareikšti dėl veiklos dirbant bendrovės „Rigena“ direktoriumi.
Gruodžio pradžioje Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį gana ilgai nagrinėtoje byloje, kurioje aiškintasi, ar iš tiesų prieš beveik 16 metų už uostamiesčio medikės nužudymą su pareigūnų ir advokato pagalba buvo nuteistas ne savo kaltę prisiėmęs asmuo, rašo portalo žurnalistas.
Sausį vykusiame Klaipėdos miesto tarybos posėdyje vienbalsiai pritarta sutarčiai su asociacija „Hockey Lietuva“ dėl ledo arenos projekto dovanojimo miestui. Jį žadėta parengti iki metų galo, bet pažadas taip ir nebuvo ištesėtas.
Vasario 3-iąją Lietuvos rankinio federacijos taurės finale Klaipėdos „Dragūnas“ rezultatu 38:31 įveikė Vilniaus „Šviesą“, o Klaipėdos „Neptūnas“ po keleto dienų pranešė, kad vyriausiojo trenerio pareigas palieka Mindaugas Brazys, kuris vadovavo uostamiesčio komandai nuo 2022-ųjų vasaros. Jį pakeitė Vidas Ginevičius, šį postą užėmęs neilgai – jau kovo 4-ąją kaip vyriausiasis treneris debiutavo Georgios Vovoras.
Kovo 10-ąją pirmą kartą „SMART WAY Karalienės taurės” istorijoje čempionėmis tapo Klaipėdos „Neptūnas-Amberton”. Martyno Airošiaus auklėtinės finale Vilniuje rezultatu 84:62 (20:20, 24:17, 20:10, 20:15) nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą.
Kovo viduryje Torunėje vykusiame XIV Europos meistrų uždarų patalpų čempionate čempiono titulą iškovojo Klaipėdos sporto klubo „Ąžuolas” narys Vytautas Milius, M70 amžiaus grupėje peršokęs 1,45 m, o mėnesio pabaigoje Palangoje vykusiame Baltijos krepšinio lygos („Biosil-WBBL“) finale stipriausia Latvijos komanda – Rygos TTT – rezultatu 77:66 (17:23, 28:17, 22:18, 10:8) nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą.
Balandžio pabaigoje į tradiciniais tapusių geriausių Lietuvos jaunųjų sportininkų apdovanojimų 10-uką išrinkta Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto krepšininkė Gerda Raulušaitytė, o „SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ mažajame finale triumfavo Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“. Martyno Airošiaus auklėtinės išvykoje 70:49 sutriuškinusios „Šiaulių-Vilmers“ ekipą ir bronzinę seriją laimėjusios 3-1.
Gegužės pradžioje Klaipėdoje finišavusio antrojo Lietuvos regbio-7 pirmenybių (Regbio-7 „Top“ lyga) etapo Lietuvos čempionais tapo Kauno „Ąžuolo-Šildykis“ komanda, o sidabro medalius iškovojo Klaipėdos „Kuršiai“, o po savaitės Šveicarijos kiokušin karate čempionate Klaipėdos „Shodan” klubo nariai iškovojo 43 prizines vietas: 17 aukso, 14 sidabro ir 12 bronzos medalių. Gegužės 18-ąją savo pasirodymą Lietuvos krepšinio lygoje baigė Klaipėdos „Neptūnas“, išvykoje rezultatu 80:91 nusileidęs Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ir ketvirtfinalio seriją pralaimėjęs rezultatu 1:2. Kitądien Klaipėdoje 17 kartą buvo surengta paramos onkologiniams ligoniams iniciatyva „Vilties bėgimas. Gegužės pabaigoje buvo pristatyta regioninio Klaipėdos stadiono galimybių studija, kurios metu rengėjai įvardino ir įspūdingas pinigų sumas, kurias tektų pakloti, pasirinkus vieną iš trijų jų pasiūlytų sporto komplekso variantų, o Europos karatė kyokushin čempionate, vykusiame Ispanijoje, Valensijoje, „Shodan“ komandos narys Evantas Gužauskas iškovojo čempiono titulą, Meda Balionytė moterų 54-59 kg svorio kategorijoje iškovojo bronzą.
Baigiantis birželiui Klaipėdos „Dragūno” klubo pirmininkas Artūras Juškėnas sukirto rankomis su treneriu iš Ispanijos – naujuoju Klaipėdos „Dragūno“ vyr. treneriu tapo patyręs ispanų strategas Juan Antonio Moreno Rodriguez.
Rugpjūčio 16-ąją Klaipėdos uoste, ties Kruizinių laivų terminalu, prasidėjo F2 vandens formulių pasaulio čempionato kvalifikacinės varžybos bei šių metų naujiena – F4 kategorijos pasaulio čempionatas. Jo metu Edgaras Riabako iškovojo bronzos medalį. Lietuvos rekordinininkas Gintautas Markevičius rugpjūčio 20 d. pasiekė dar vieną šalies rekordą – pusės kūno nevaldantis klaipėdietis apvažiavo šalį elektriniu triračiu. Mažiau nei 2 savaites trukusios kelionės metu vyras įveikė daugiau kaip 1100 kilometrų.
Rugsėjo pradžioje Klaipėdoje vykusiose tradicinėse, jau devintosiose sporto klubo „Ąžuolas“ organizuojamose lengvosios atletikos veteranų (meistrų) „Ąžuolo taurės“ varžybose buvo pasiekti septyni Lietuvos rekordai. Baigiantis rugsėjui Melnragėje surengtame Lietuvos banglenčių ir irklenčių čempionate triumfavo 13-metė Beata Valatkaitė iš Vilniaus ir 17-metis klaipėdietis Orestas Nomgaudas.
Spalio 12-ąją Klaipėdoje surengtos tarptautinės bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė“. Dvidešimt ketvirtąjį kartą Smiltynėje vykęs bėgimas dovanojo naują moterų 3 jūrmylių trasos rekordą. Nuo šiol jis priklauso šiaulietei Gretai Karinauskaitei.
Nuo San Diego (JAV) iki Brisbano (Australijoje) – 12 tūkstančių kilometrų per Ramųjį vandenyną. Į tokią kelionę išsiruošė klaipėdietis keliautojas Aurimas Mockus. Startavęs nuo Kalifornijos krantų spalio 15-ąją anksti ryte Lietuvos laiku jis pradėjo 6-8 mėnesius truksiantį plaukimą valtimi per didžiausią pasaulio vandenyną – vienas, be pagalbos, palydos ir sustojimo krante.
Tuo metu Nyderlanduose vykusiame kiokušin karate turnyre „Waterpoort Cup 2024“ Klaipėdos kyokushin karate mokyklos „Shodan“ sportininkai iškovojo 12 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos medalius. Spalio pabaigoje Klaipėdos futbolo komanda „FK Sirijus“ debiutinio savo sezono metu LFF II lygos B divizione iškovojo nugalėtojų titulą ir kitą sezoną užsitikrino vietą aukštesniame divizione, o Lenkijoje, Vroclave, vykusiame Europos jaunučių ir jaunimo kiokušin karatė čempionate dalyvavę Klaipėdos sporto klubo „Okinava“ auklėtiniai pelnė du aukso medalius.
Lapkričio viduryje Kėdainiuose vykusiose Lietuvos kiokušin karatė taurės varžybose Klaipėdos „Shodan“ karatė mokykla šešioliktus metus iš eilės tapo stipriausia karatė mokykla Lietuvoje – bendroje įskaitoje užėmė pirmąją vietą. Shodaniečiai iškovojo 87 medalius: 30 aukso, 16 sidabro bei 41 bronzos.
Parašykite komentarą