Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-04-12 |
Sakuros žiedas – vienas svarbiausių simbolių Japonijoje, simbolizuojantis besikeičiantį gyvenimo ciklą. Gėrėjimosi sakurų žiedais šventė Japonijoje vadinama hanami – pažodžiui „žiedų žiūrėjimas“.
Lietuvoje atsiranda vis daugiau vietų, kur auga sakuros, kuriomis žmonės sulekia grožėtis žiedais.
Japoniškame sode Kretingos rajone netoli Darbėnų esančiuose Mažuičiuose auga apie 500 kelių veislių sakurų, kurių svarbiausios yra yošino (lot. Prunus yedoensis ), nes atvežtos tiesiai iš Japonijos ir žydi labai puošniais baltais žiedais.
Sode jau žydi ne tik baltos ir rožinės sakuros, bet ir magnolijos, lazdeniai, azalijos, forzitijos, pieriai, bonsai.
Skelbiama, jog šiais metais sakuros prasiskleidė daug anksčiau nei prognozuota, todėl kviečiama paskubėti, nes sakuros žydi tik savaitę. Japoniškame sode lankytojai laukiami kasdien nuo 10 iki 20.30 val.
Gražios tos sakuros ir Klaipėdos mieste , ir Kretingoje. Gražios , tai gražios, bet juk invazinis augalas, o tai kaip čia bus? Skaičiau, kad gamtosaugininkai ne tik automobilius gvaltavos, bet ir kovos prieš invazinius augalus žmonių sodybose. Tai žmonėms nieko auginti negalima, o čia galima. Man sakuros patinka, bet patinka ir sanovskio barščiai, tokie galingi, žinoma juokauju. Gamtosaugininkai galėtų neužsiimti automobilių gvaltavojimu, o naikinti sasnovskio barščius, didesnė nauda ir mažiau pasipiktinimo būtų. Valstybėje kuriama galimai nauja pasipionigavimo sistema ir nepasitikėjimo nuotaika esamomis institucijomis. Geriau jau tikrintų ar vairuotojai neserga spalinukėmis, o oro taršumą palikite tiems, kam pavesta.