Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-06-16 |
Penktadienį Tauralaukyje, Klaipėdos gatvėje, mažiesiems lankytojams atverta nauja, šiuolaikiška vaikų žaidimų aikštelė. Ji įrengta gyventojų iniciatyva – pateikus pasiūlymą iš Savivaldybės biudžeto finansuojamam dalyvaujamajam biudžetui.
Pirmieji naująją vaikų žaidimo aikštelę išbandė netoli įsikūrusios Tauralaukio progimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes lankantys vaikai, taip pat mažieji, į aikštelę atėję su tėveliais ar močiutėmis. Mamos džiaugėsi, kad pagaliau vaikai turės kur turiningai praleisti laisvalaikį, nes šiame gyvenamajame rajone vaikų žaidimo aikštelės labai trūko.
Prieš kelias dienas buvo atverta ir vaikų žaidimo aikštelė pietinėje miesto dalyje, I. Simonaitytės gatvėje. Kaip ir vaikų žaidimo aikštelė Klaipėdos gatvėje, ji taip pat yra prieš dvejus metus Klaipėdoje startavusio dalyvaujamojo biudžeto projektas, atsiradęs aktyvių mikrorajono gyventojų dėka. Šis projektas – vienas iš trijų, už kuriuos tuomet buvo atiduota daugiausiai balsų.
„Tai tik du pavyzdžiai, kokius gražius ir naudingus dalykus galima sukurti, svarbu, kad klaipėdiečiai turėtų idėjų ir įdėtų pastangų pristatyti jas. Naudodamasis proga kviečiu gyventojus generuoti naujas idėjas, kurios pagerintų jų gyvenamąją aplinką, nes dar šį rudenį planuojama pakviesti miestiečius siūlyti naujas idėjas dalyvaujamajam biudžetui“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.
Pagal projektą pavadinimu „Simonaitytės vaikų žaidimo aikštelė“ įrengtą vaikų žaidimo aikštelę tikėtasi atverti 2022 m. rudenį, tačiau dėl papildomų darbų (drenažo įrengimo) terminas nusitęsė. Senos žaidimų aikštelės vietoje, ties daugiabučiais namais I. Simonaitytės g. 16 ir 18 (Reikjaviko parke prie Simonaitytės kalno), sukurtos saugios sąlygos žaisti pietinės miesto dalies vaikams, sukurta laisvalaikio vieta jų tėvams ir seneliams. Papildomai iš savivaldybės lėšų bus atnaujinti pėsčiųjų takai aplink aikštelę.
Vaikų žaidimo aikštelės Klaipėdos gatvėje (ties 26 ir 28 namais) įrengimas miestui kainavo 48 tūkst. eurų (bendras plotas 300 kv. metrų), „Simonaitytės vaikų žaidimo aikštelė“ (bendras plotas 400 kv. metrų) – 58 tūkst. eurų.
Vaikų žaidimo aikštelėse įrengti daugiafunkciai patrauklių spalvų įrenginiai, lavinantys kognityvines ir motorines vaikų funkcijas (sūpynės, karuselės, batutas), taip pat – neįgaliems vaikams skirti įrenginiai, smūgį silpninanti danga – apsauga nuo kritimo.
Labai smagu, kad įrengta vaikams žaidimų aikštelė , kuriš Tauralaukio vaikučiams ir darželio vaikučiams tikrai trūko. Bet kodėl ją reikėjo įbrukti į tokią mažą, apribotą vietą, tarp baisių daugiabučui gyventojų suręstų tvorų. Tauralaukyje prie bendrabučio dirvonuoja pievos, tauralauškikiai ten laiko išsimėtę padargus, malkas, nupjautus krūmokšnius. Žolė nepjauta. Baisu žiūrėti. Atrodo kaip apleistas kaimas viduryje miesto.
Nesuprantu, kodėl Lietuvoje tiek daug vaikų žaidimų aikštelės aptvertos tvoromis. Net tos, kurios nėra prie gatvės, ir tos paverstos gardais. Kodėl, pvz., ispanai vaikų žaidimų aikšteles daro be jokių tvorelių. Pas juos tokios aikštelės tiesiog gražiai integruotas į bendrą erdvę (skverą, parką ir pan.), kur vaikai gali ir plačiau palakstyti, ir kamuoliu pažaisti ir daugiau galimybių patekti į aikštelę (ne pro vienintelius vartelius). Tėvams irgi patogiau vaikščioti aplink aikštelę, įeiti, išeiti, niekas nėra „įkalintas“ garde, kaip pas mus. Čia šiaip kažkoks nemokšiškumas taip daryti ar taip daroma dėl kažkokios mūsų tautiečių tėvelių liguistos paranojos (tvorelės lygu saugumui)?
Lietuvoje turime daug voljerų projektuotojų, taip pat kuo daugiau , tuo brangiau.