Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-11-09 |
Dangės vanduo Klaipėdoje, ties Botanikos sodu, Veterinarijos gatve ir kitose vietose, sparčiai semia gatves, pėsčiųjų ir dviračių takus.
Kai kurios gatvė jau yra nepravažiuojamos, pastatyti eismą draudžiantys ženklai.
Apsemtos ir prieplaukos vandens autobusų keleiviams.
Sutikti BĮ „Klaipėdos paplūdimiai” darbuotojai sako, kad apsemti takai ir šalia Botanikos sodo.
Tačiau grįžti iš paupio automobiliu jie ryžosi ir per užtvenktą kelią, nes kitos išeities nebebuvo.
Anot Klaipėdos savivaldybės, ties uostamiesčiu stichinis vandens lygis Dangėje buvo pasiektas 11.30 val. Jis siekė 289 cm (riba – 280 cm).
„Šiuo metu problemos fiksuojamos šiaurinėje miesto dalyje – sunkiai pravažiuojama Veterinarijos ir Baltijos 7-oji g., ties šių gatvių sankirta pastatyti eismą draudžiantys ženklai. Taip pat problemos fiksuojamos Laistų soduose – kelias po viaduku čia nebepravažiuojamas, taip pat apsemta elektros pastotė, apie situaciją informuota ESO“, – rašoma savivaldybės pranešime.
„Situacija atidžiai stebima jau nuo vakar dienos, spartesnis vandens kilimas užfiksuotas naktį. Savivaldybės specialistai jau nuo ankstyvo ryto vyko į problematiškiausias vietas ir vertino situaciją. Kol kas ekstremalios situacijos skelbti neskubame, tačiau esame nuolatiniame budėjimo režime“, – pranešime cituojamas Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas.
Dangės šėlsmą su nerimu stebi ir šalia jos esančių Klaipėdos rajono Purmalių kaimo gyventojai.
Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius ketvirtadienį ryte teigė, jog šioje savivaldybėje Akmenos vardą turinčios upės lygis per naktį nukrito 4 cm.
Trečiadienį Kretingos rajono valdžia siekdama išgelbėti nuotekų valyklos įrenginius buvo nusprendusi į Akmenos intaką Tenžę kelias valandas leisti pilnai neišvalytas nuotekas.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ketvirtadienį šalyje ir toliau stebimas vandens lygio kilimas, 1–111 cm per parą. Stichinio vandens lygio reikšmės pasiektos Minijoje ties Kartena (532 cm) ir Akmenoje-Danėje ties Klaipėda (283 cm). Pavojingi vandens lygiai stebimi Akmenoje-Danėje ties Kretinga (413 cm), Minijoje ties Priekule (505 cm), Šyšoje ties Šilute (271 cm).
Kaip sau norit,klaipėdiškiai,turit šiaurinį molą , trečdaliu susiaurinusį visos Lietuvos vandens nutekėjimo kanalą,dabar džiaukitės kad galite skandintis.
Matyt tie patys „specai susiaurino iplauka ir Danges ziotis !?
Gamta -visų namai.Reikia prisitaikyti..o ne upes vagas keisti.
vienas Lietuvos politikas, net asilui aišku, kad problemą kelia ne „stichinis lietus” , o bloga inžinerinių nuotekų tinklų būklė.Kai techninius dalykus imasi spręsti politikai, o ne specialistai -lauk nelaimės.Nes politikieriams svarbiausia pinigai , kam juos skirti, kaip įsisavinti , t.y. kad juos gautų „reikalingi”verslininkai .Ar ne todėl naujai priimti objektai sugenda dar nepradėjus jų dorai eksploatuoti?Prisiminkime „Švyturio” areną, skvero fontaną, Rumpiškės bėdas ir t.t.Ir niekur nėra kaltų ! Skandalingas Kauno teismo nuosprendis rekordinio kyšio byloje rodo, kad lietuviškas verslas ir lietuviška politika neatsiejamai susiįję korupciniais ryšiais. Visai kaip M.Puzo knygose, visai kaip pas mus devyniasdešimtaisiais
Savivaldybės veikėjai leido ant upės kranto namus statyt. Kiek metrų iki vandens? todėl nenuostabu, kad semia. Tuoj ir Žolynus sems.
Zmogau,visi miestai statesi salia upiu,ir simtmecius gyvavo,kol debilai nesulindo i „valdzia”(Kl.pvz.).
Kas inspiravo si „potvini”,Kr.vandenys,buvusi pries deimt metu,kolchoznikai, …
Kas vadovauja(konkursuojasi) „tokiom” istaigom,matom -jauciam rezultata …
P.S Ziur.Kretingos nuotraukas,vienas zmogus dirba-atuoni stebi-„valdo situacija”.
Žmogau, ar tikrai namus statesi upes išsiliejimo zonose, ar vistik aukstwnese vietose..ten kur įsikurdavo arčiau būdavo normalios krantinės įrengiamos.
Zmogeli(zona tu zona),pavartyk „gaubli” kur stovi dauguma pasaulio miestu.Kas MIESTE yra „upes issiliejimo zona” ?Gal gali priminti kiek metru irengta NAUJU krantiniu per 30 metu ?Pasidomek Klaipedos istorija,jos gatviu pavadinimais,pasidomek kaip olandai tvarkosi su „vandeniu”, … (Atstato „salamander” pastata,kiek metru iki upes,kur senamiestis,kur buvo uostas … UPEJE )
Kalbam apie Dangę ir namus, atsiradusius vietoje sodų ir šalia jų buvusiuų pievų, upės slėnyje, kuris didesniam vandeniui atėjus visada buvo upės užliejamas. Slėnis ir sodai tapo gyveamuoju kvartalu. Iki upės vagos – mažiau kaip 50 metrų.
Apsispresk apie ką rašai: miestą kur jau yra krantines įrengtos ir greta ju statomi namai ar užmiestį. Kaip jau rašė komentare – namai pastatyti arti upes bus apsemti. Beje ir mieste ne ka geriau. Tas pats minimas naujas salamander (statomas ant jau esancios krantines) gali buti sekmingai uzlietas pakilis upes lygiui kas Klp senamiesciui daznas reiškinys..
Ir ka ???
Negana,”autobusu „g.apsvietimo specai””,vakare 22:30 isjungia gatves apsvietima !
Vieni „specai” Kretingoje skandina Klaipeda. Kl.A.P „specai” ,matyt nusikalteliu parankiniai(prie tamsos daugiau drasos)?
Prieš motulės gamtos stichijas esame bejėgiai!
Kad lietaus nebuvo kritinio kiekio, o jau problemos.. gal vistik inžineringas netinkamai buvo vykdomas?