Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-05-26 |
Kaip dauguma ir prognozavo, antrasis prezidento rinkimų turas didesnės intrigos į politinę šalies padangę neįnešė: dabartinis šalies vadovas į antrąją kadenciją žengia, didele balsų persvara nugalėjęs savo konkurentę, premjerę Ingridą Šimonytę.
Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, antrajame Respublikos prezidento rinkimų ture iš viso balsavo mažiau nei pusė rinkimų teisę turinčiųjų, t.y. 49,61 proc. rinkėjų. Tai gerokai mažiau nei pirmajame rinkimų ture, kuriame savo balsą buvo atidavę beveik 60 proc., t.y. 59,37 proc. rinkėjų.
Martyno Vainoriaus nuotr.
Suskaičiavus balsus visose 1895-iose rinkimų apylinkėse, už G. Nausėdą savo balsą atidavė 74,43 proc. rinkimuose dalyvavusiųjų, už I. Šimonytę balsavo 24,06 proc.
Tuo metu klaipėdiečių balsai G. Nausėdai buvo dar palankesni – už jį balsavo 77,65 proc. atėjusiųjų prie balsavimo urnų, už I. Šimonytę – 22,35 proc. rinkėjų.
Kitose Vakarų Lietuvos savivaldybėse balsai atitinkamai pasiskirstė taip: Klaipėdos rajone – 81,30 ir 18,70 proc., Kretingos rajone – 86,09 ir 13,91, Palangoje – 71,07 ir 28,93, Šilutės rajone – 86,72 ir 13,28 proc.
Vienintelėje Neringoje vyko daugmaž apylygė kova: čia už G. Nausėdą balsavo 56,60 proc. rinkėjų, už I. Šimonytę – 43,40 proc. Daugiau balsų pralaimėjusi kandidatė sulaukė tik iš vilniečių ir užsienyje balsavusiųjų – 44,07 proc.
Kad intrigos nebus, tapo aišku, sulaukus rezultatų vos iš pusės rinkimų apylinkių. I. Šimonytė tada, nelaukdama galutinių balsavimo rezultatų, pasveikino G. Nausėdą su pergale.
„Žmonės, kurie manim tiki, yra didžiausia motyvacija judėt pirmy ir judėsim pirmy”, – sakė ji.
Nepaisant pralaimėjimo, I. Šimonytės rinkimų štabe susirinkę žmonės jai plodami skandavo „Ačiū, ačiū”.
Tuo metu G. Nausėda, irgi nelaukęs galutinių rezultatų, išreiškė padėką Lietuvos žmonėms, kurie, jo teigimu, jam „įteikė didelį pasitikėjimo mandatą”. Kartu jis padėkojo I. Šimonytei už esą korektišką rinkiminę kovą.
Vėliau savo trumpoje padėkos kalboje prezidentas žadėjo antrosios kadencijos metu ir toliau aktyviai lankytis regionuose, siekti rezultatų bei partijų sutarimo esminiais klausimais.
INFORMACIJA
Gegužės mėn. 60-metį atšventęs G. Nausėda gimė Klaipėdoje, kur baigė tuometinę Klaipėdos 5-ąją vidurinę mokyklą bei Klaipėdos muzikos mokyklą, dainavo berniukų chore „Gintarėlis”. 1981 m. neišlaikęs matematikos egzamino ir neįstojęs į ekonomiką Vilniaus universitete (VU), dirbo sanitaru Klaipėdos vaistų sandėlyje. 1982–1987 m. studijavo VU Pramonės ekonomikos fakultete.
1993 m. VU apsigynė socialinių mokslų daktaro disertaciją, dirbo Lietuvos banke, SEB banke, dėstytojavo. Prieš 2019 metų rinkimus nuslėpė, jog buvo Lietuvos komunistų partijos narys. Tai išaiškėjo jau pirmajai kadencijai einant į pabaigą. Nuo 2019 m. gegužės – 10-asis Lietuvos prezidentas.
G. Nausėda yra bibliofilas, kolekcionuoja senas vertingas istorines knygas.
Vedęs žmoną Dianą, turi dukras Gedailę ir Ugnę.
Liberalus cinizmas – pralaimėjo triuškinančiai. Manau panašūs rezultatai bus ir seimo rinkimuose, o dabar dalyvaujame EP rinkimuose . Aš balsuosiu už tuos, kurie nori Lietuvos su VETO teise, o ne ” kaip liepė ” taip ir darysime . Tokioje sąjungoje jau buvome .
Ačiū, pataisyta, nors visiems aišku, jog kalba apie atėjusius balsuoti 😉
Šimonytė ejo ir gedingai pralošė tik tam kad padet Nausėdai laimėti. Nausėda ir konservatoriai tai yra tas pat. Tad jos užduotis buvo išmesti Žemaitaiti ir kitus
Miela Palmira, kas bus rudenį, tikrai pamatysim, tikiuosi , kad ruduo ateis… . Kalba eina apie Prezidento rinkimus, tai triuškinanti pergalė Nausėdos, patinka ar nepatinka, bet taip yra. Tikrai visiems niekad negali patikti, net jei ir Šimonytė būtų laimėjusi, bet šį kartą konservatoriai prapylė , sakykim, kaip švedai prie Poltavos. Pateikta informacija apie Prezidentą labiau kelia šypseną, na norima nors šiek tiek krimstelėti. Praeituose rinkimuose kandidatas pateikė visus duomenis, kuriuų reikalavo VRK, nieko neslėpė. Išmokime pralaimėti oriai.
Jūsų teisė matyti krimstelėjimą ten, kur jo nėra: pateiktas viešai pripažintas faktas. Smagu, jog esate aiškiaregis ir žinote, už ką aš balsavau 🙂
Pritariu pateiktai nuomonei. Tokiu pat principu Martinkienė galėjo priminti Šimonytės naktinę mokesčių reformą ir neteisėtą pensijų karpymą, dabartinės vyriausybės nemokšiškumą ir kenkimą. Jei jau pretenduojam į objektyvumą ir nešališkumą. Bet atrodo būtent taip, kaip parašyta komentare.
Lietuva švenčia, aš paskelbiau pats sau nedarbo dieną. Truputi gaila konservatorių, taip pralaimėti reikia sugebėti ir labai „nusipelnyti” tautai. Kita vertus, lipti ant to paties gręblio , truputi kvaila, bet taip nutiko. Konservatoriai giriasi savo „laimėjimu”, nes tokio triuškinančio smūgio nėra gavę…
Šimonytė viena ? Manau už ją balsavo visi liberalieji 🙂 pradedant liberalais , laisvūnais ir t.t. Sakyčiau pralaimėjimas – triuškinantis ! Pusę piliečių nedalyvavo rinkimuose , manyčiau jų balsai yra PRIEŠ ! ir prieš abu kandidatus , o iš atėjusių beveik 25 % – liberaliųjų balsų ? Pralaimėjimas – triuškinantis ir tai gera žinia, bent man .
ELTA primena, kad sekmadienį vyko prezidento rinkimų antrasis turas. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 49,61 proc. piliečių.
Antram sakiny tai parašyta 🙂
…..G. Nausėdą savo balsą atidavė 74,43 proc. rinkimų teisę turinčių Lietuvos gyventojų, už I. Šimonytę balsavo 24,06 proc. rinkėjų. O gal rinkimuose dalyvavusių rinkėjų ???