Šią savaitę Klaipėdoje

Renginiai, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-12

Gegužės 13-oji, pirmadienis

ATVIRAS JAUNIMO CENTRAS (PARYŽIAUS KOMUNOS G. 16A)

12 val. Nėščiųjų mankšta. Registracija čia.

13 val. Mankšta kūdikiui. Registracija čia.

VASAROS ESTRADA

18.30 val. Kvėpavimo treniruotės sportuojantiems,  pagal tyrimais pagrįstas – Oxygen Advantage bei XPTlife technikas. Registracija: FB/IG asmenine žinute, gustgurult@gmail.com

Gegužės 14-oji, antradienis

ONLINE

8.30 val. Praktiniai mokymai „Profesinio perdegimo pavojai. Kaip savimi pasirūpinti?“. Registracija čia.

17.30 val. Paskaita „Naujagimio ir kūdikio maitinimas”. Registracija čia.

KLAIPĖDOS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS (TAIKOS PR. 76)

8.30 val. Kūno masės analizė. Regitracija čia.

IMANUELIO KANTO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS VAIKŲ PADALINYS (DANĖS G. 7)

11 val. Edukacija „Pelėdų paslaptys“ su ornitologe Ingrida Lagunavičiene. Būtina registracija tel. +370 46 314 719

IEVOS SIMONAITYTĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA (HERKAUS MANTO G. 25)

17 val. Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2024“ renginys „Eilės liejasi laisvai“

17.30 val. Eskizavimo klubas. Užsiėmimų metu klubo koordinatorė Anna Aleknavičienė siekia suburti bendruomenę, kuri padėtų kiekvienam kūrybiškai atsiskleisti. Registracija čia.

IMANUELIO KANTO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS PEMPININKŲ PADALINYS (TAIKOS PR. 81A) 

17.30 val. Paskaita „Psichinė sveikata: įrankiai stresui valdyti“. Lektorė Anastazija Alšauskienė.

KULTŪROS FABRIKAS (BANGŲ G. 5A)

18 val. Nemokamas seminaras „Nori į Australiją?“. Viskas, ką reikia žinoti apie svajonių gyvenimą, studijas ir darbus Australijoje – viename renginyje!

BALETO ERDVĖS PATALPOSE (LIEPŲ G. 54 – K4, VIDINIS KIEMAS)

19.30 val. Intuityvūs, laisvi šokiai moterims. Registracija čia.

Gegužės 15oji, trečiadienis

KLAIPĖDOS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS (TAIKOS PR. 76)

8.30 val. Kūno masės analizė. Registracija čia.

ATVIRAS JAUNIMO CENTRAS (PARYŽIAUS KOMUNOS G. 16A)

11 val. Treniruotė mamoms su vaikais. Registracija čia.

12 val. Nėščiųjų mankšta. Registracija čia.

13 val. Mankšta kūdikiui. Registracija čia.

IEVOS SIMONAITYTĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA (HERKAUS MANTO G. 25)

13 val. Vytauto Račicko knygos „Berniukas ieško tėčio“ pristatymas

16.30 val. Jaunimo klubas. Čia turėsite puikią galimybę ne tik tobulinti savo anglų kalbą, bet ir smagiai leisti laiką kartu su kitais jaunais žmonėmis.

IMANUELIO KANTO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS „KAUNO ATŽALYNO“ PADALINYS (KAUNO G. 49)

17.30 val. Svečiuosis bestselerių autorius, projektų iniciatorius Alex Monaco ir pristatys savo naujausią knygą „Organiška rinkodara: Revoliucija“.

DRAMOS TEATRAS

18.30 val. Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Spektaklis „Requiem“. Naujausią savo spektaklį D. Krymovas kuria vieno žymiausių XX–XXI a. japonų rašytojų Haruki Murakami romano „Kafka pakrantėje“ motyvais. „Requiem“ yra apie keistą, žiaurų, kartais nepažinų ir priešišką mus supantį pasaulį. Requiem kam? Vaikams. Negimusiems ir gimusiems, patekusiems į jo nesvetingą glėbį. Keletas vizijų, labai skirtingų savo siužetais ir veikėjais, bet išlaikančių viduje vieną nuolat besitęsiančią dramatinę tonaciją – h-moll.

20.50 val. „TheATRIUM“ pokalbiai. Dmitrijų Krymovą kalbina Regina Šaltenytė

ŠVYTURIO ARENA

18.30 val. Ketvirtfinalis: Klaipėdos „Neptūnas“ prieš Vilniaus „Wolves“

KONCERTŲ SALĖ

18.30 val. Bras ir kvintetas. Šįkart Klaipėdos brass kvinteto scenos partneris – birbynininkas Egidijus Ališauskas. Tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas lietuvišką tautinį instrumentą, jo galimybes yra pristatęs tiek mūsų, tiek svečiuose kraštuose. Netikėtas birbynės ir varinių instrumentų dialogas atsiskleis lietuvių ir užsienio autorių kūriniuose.

KRETINGOS G. 40

19-20 val. Anoniminių alkoholikų grupės „Garstyčios sėkla“ susitikimas. Telefonai pasiteiravimui: +370 645 03495; +370 646 39793

Gegužės 16-oji, ketvirtadienis

KLAIPĖDOS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS (TAIKOS PR. 76)

8.30 val. Kūno masės analizė. Registracija čia.

KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS

10.30 val. Koncertas kūdikiams „Mažasis Mocartas“. Koncerte kūdikiams ir vaikams iki 3 metų skambės klasikinė muzika, daugiausiai V.A. Mocarto sukurtos melodijos, kurios pripažintos ne tik ugdančiomis, bet ir gydančiomis. Užsienio mokslininkų atlikti tyrimai teigia, kad muzikos klausymas, ypač sukurtos V.A.Mocarto, teigiamai veikia ne tik vaikų mokslo rezultatus, bet ir skatina negalios kamuojamų vaikų vystymąsi.

KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖ (ŠAULIŲ G. 36)

17 val. XXIII tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso programa. Konkurso atidarymas ir koncertas. Dalyvauja: konkurso dalyvių chorai, Kauno kultūros centro mišrus choras „Kamertonas“, vadovas Kęstutis Jakeliūnas (Lietuva)

IMANUELIO KANTO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS MENO SKYRIUS (J. JANONIO G. 9)

17 val. Piešimas gyvai. Tai plačiai pasaulyje paplitusi neformali bendruomeninė veikla, skirta profesionalams ir mėgėjams lavinti savo kūrybiškumą ir techniką, o neprofesionaliems pozuotojams – sustoti akimirką ir pamatyti save skirtingų kūrėjų akimis. Ši idėja siekia iš naujo suburti gyvai piešti mėgstančius kūrėjus bendruomeniškai ir kūrybiškai veiklai. Informacija tel. +370 46 314730

ONLINE

17.30 val. Paskaita „Imunoprofilaktikos galimybės ir būtinybė”. Registracija čia.

NAUJOJI KLAIPĖDOS GALERIJA

17.30 val. bus atidaroma Giedros Purlytės tapybos paroda „Po savo dangumi“.

IEVOS SIMONAITYTĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA (HERKAUS MANTO G. 25)

17.30 val. „Vilties knygos“ pristatymas. Knygos pristatyme dalyvaus knygos autorė, psichoterapeutė Inga Juodkūnė.

HERKUS KANTAS (NAUJOJI UOSTO G. 3)

17.30 val. Susipažinkime su turkų kalba. Ar planuojate kelionę į Turkiją arba tiesiog Jus žavi jos gyva kultūra? Nepraleiskite progos susipažinti su European Solidarity Corps tarptautine savanore – Şule Başçı, kuri padės pasinerti į dar neatrastas Turkijos gelmes. Užsiėmimai vyks anglų kalba

19 val. Memel Comedy Co – Stand Up – Open Mic. „Open Mic“ Atviras Mikrofonas – tai renginys, kurio metu pradedantys komikai mėgins savo jėgas Stand Up komedijos scenoje, tobulins savo programas tolimesniems pasirodymams. Norintys užlipti ant scenos, išsibandyti savo humoro jausmą, kviečiami registruotis: memel.comedy.co@gmail.com (+37067492013)

DRAMOS TEATRAS

18 val. Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Spektaklis „Out of the Box“. Šiandienos virtualios realybės ir postpandeminiame kontekste, kuomet gyvename vis uždariau, dažnas pasijuntame lyg įsprausti į dėžę, tarp kambario sienų ar ekranų kvadratuose. Visiems žinomas rašytojas Kobo Abė žmonių susvetimėjimą ir dabarties visuomenės priešiškumą asmenybei analizavo romane „Žmogus-dėžė“. Po daugiau nei 50 metų tai vėl tampa aktualia tema. Tačiau šiuo atveju dėžės samprata artikuliuojama ir kaip pozityvi inspiracija. Kaip A. de Saint-Exupéry pasakos „Mažasis princas“ avelė dėžėje, tampanti vaizduotės išlaisvinimo simboliu, arba mokslinėje, socialinėje aplinkoje populiari idioma „out of the box“, siūlanti išsilaisvinimo iš mums įprastos aplinkos galimybę. Dėžė tampa spektaklio ašimi. Ji yra ne tik uždara, ribojanti erdvė, bet ir atradimų vieta (kaip lobių skrynia ar muzikinė dėžutė). Atskiros plokštumos yra ir muzikiniai instrumentai, kuriais grodami atlikėjai kuria gyvą garsą viso spektaklio metu. Todėl garsinė spektaklio interpretacija kaskart kitokia.

19.30 val. Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Spektaklis „Fossilia“. Įkvėpta Dalios Grinkevičiūtės kūrinio „Lietuviai prie Laptevų jūros“. Lietuvos gyventojų, visų šeimų ar pavienių asmenų, trėmimai į Sibirą yra viena skaudžiausių mūsų tautos patirčių, kurią iš naujo požiūrio taško imasi nagrinėti jaunosios kartos režisierė Eglė Švedkauskaitė, neseniai apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“. Spektaklyje veikia keturių asmenų šeima. Sūnus užsienyje studijuoja kiną ir akademijoje gavęs užduotį sukurti dokumentinį filmą, imasi gilintis į savo šeimos istoriją. Tėvas ne itin noriai dalinasi prisiminimais, tačiau kai šeima sulaukia skambučio iš muziejaus, kad buvo atrastas tėvo tetos prisiminimų apie Sibiro tremtį rankraštis, šeimos istorija ima skleistis pati.

ETNOKULTŪROS CENTRAS (DARŽŲ G. 10)

18 val. Tradicinių šokių vakaras.

SĄJŪDŽIO BETONINIS SKATE PARKAS (LAUKININKŲ G. 26)

18.30 val. Dviratynės. Nemokamas  saugaus važiavimo dviračiu pamokas ves žymiausi šalies dviratininkai: „Tour de France“ ir „Giro d‘Italia“ lenktynių etapų nugalėtojas Ramūnas Navardauskas, Pasaulio treko taurės varžybų prizininkė, olimpietė Olivija Balaišytė, Pasaulio MTB maratono taurės varžybų prizininkė Katažina Sosna ir kiti. „Dviratynių“ tikslas – patraukliai, įdomiai ir vienoje vietoje visuomenei suteikti reikalingiausią informaciją apie tinkamą pasiruošimą dviračių sezonui.

Gegužės 17oji, penktadienis

KULTŪROS FABRIKAS (BANGŲ G. 5A)

9 val. Kalbykla. Viešojo kalbėjimo mokymai. 6 valandų trukmės viešojo kalbėjimo mokymai. Registracija: https://www.worldofwords.lt/product/kalbykla-05-17/

10 val. LiMA DAY‘24: Turinio marketingas

18 val. Kandidatų į Europos parlamentą debatai. Debatuose kviečiami dalyvauti visų sąrašų atstovai. Savo dalyvavimą jau patvirtino Monika Ošmianskienė (Laisvės partija), Petras Gražulis (Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Eugenijus Gentvilas (Liberalų sąjūdis), Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai).

IEVOS SIMONAITYTĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA (HERKAUS MANTO G. 25)

10 val. Knygos „Mergaitė su šautuvu“ pristatymas ir edukacija. Rašytojas Marius Marcinkevičius ir iliustruotoja Lina Itagaki pristatys grafinį romaną vaikams „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“. Susitikimo metu vaikai sužinos, kokie žmonės buvo vadinami partizanais, už ką jie kovojo ir kaip gyveno. Sužinos, kaip knyga buvo kuriama. Po knygos pristatymo pakvies į edukaciją, kurioje išsiaiškinsite, kokių daiktų reikia išgyvenimui gamtoje ir pažaisite smagių skautiškų žaidimų.

17 val. Uostamiestyje lankysis pašėlusi trijulė – mylimiausias vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, „Gyvūnų užkalbėtoja” Grėtė Krutovienė ir jos augintinis šuo Eltonas. Ką jie čia veiks? O gi surengs nuotaikingą naujos T. Dirgėlos detektyvinės knygų serijos „A komanda“ pristatymą!

17.30 val. Anglų kalbos klubas.  Anglakalbių klubas Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje suteiks galimybę diskutuoti įdomiomis temomis, susirasti draugų, patobulinti savo viešojo kalbėjimo ir bendravimo įgūdžius.

KALVIŲ, KEPĖJŲ, KURPIŲ, MĖSININKŲ, ŽVEJŲ G.

11 val. Žuvies diena. Skanėstų ir amatininkų dirbinių mugė senamiesčio gatvelėse

ANT PAKYLŲ MUGĖS TERITORIJOJE

11–18 val. Žuvies diena. Liaudies muzikos kapelų, Žvejų rūmų kolektyvų pasirodymai 

SMILTYNĖ

14 val. Žuvies diena. „Albatroso“ apdovanojimų ceremonija prie paminklo „Albatrosas“

KU BOTANIKOS SODAS (KRETINGOS G. 92)

Nuo 14 val. Pavasario alasas. Tądien į KU botanikos sodo erdves bus galima patekti nemokamai. Lankytojų lauks edukacinės veiklos, unikali kultūrinė programa, gamtai draugiškų ūkių bei verslų atstovų mugė.

KLAIPĖDOS PILIES MUZIEJUS

17 val. šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2) vyks Lietuvos nacionalinio muziejaus išleisto pamokslų, laiškų ir dienoraščių rinkinio „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ pristatymas.

DRAMOS TEATRAS

17.30 val. Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Spektaklis „Šuo ir beždžionė“. Ką darytume, jei vieną dieną mus pradėtų valdyti gyvūnai? Kaip tokioje nenuspėjamoje situacijoje keistųsi mūsų elgesys? Atsakymų į šiuos klausimus ieško vienas garsiausių estų režisierių Priit Pedajas ir lietuvių aktoriai Eglė Mikulionytė, Karolis Norvilas bei Saulius Siparis, pristatydami spektaklį pagal kultiniu Estijoje tapusį Friedebert Tuglas apsakymą „Popis ir Huhu“. Čia vieną rytą nutinka netikėtas įvykis, „užsukęs“ chaotiškai tragikomišką istoriją: tik atsibudęs šeimininkas išeina nežinoma kryptimi ir nežinomam laikui, namuose palikdamas nepaprastai prie jo prisirišusį šunį ir visiškai nenuspėjamą beždžionę, kone nuo pirmų akimirkų besimatuojančią namų šeimininko vietą. Čia persipina du kardinaliai skirtingi poliai – šuo kaip ištikimybės, begalinio prisirišimo, noro paklusti simbolis ir nepažabojama anarchija, noras valdyti bet kokiomis, netgi kraštutinėmis priemonėmis, pasireiškiantys beždžionės pavidalu. 

19.30 val. Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Spektaklis „Neištikimoji“. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, bendradarbiaudamas su VšĮ „Darbininkai“, kviečia žiūrovus į jaunosios kartos teatro režisieriaus, audiovizualinių patirčių kūrėjo Nauberto Jasinsko vizualų poetinį pasakojimą – spektaklį pagal garsaus švedų kino ir teatro režisieriaus, vieno moderniojo kino kūrėjų Ingmar Bergman (1918–2007) scenarijų „Neištikimoji“. Šiame kūrinyje senstantį rašytoją lanko jo vaizduotės sukurtas labai tikroviškas personažas Marianė, kuri pasakoja dramatišką savo pačios ir sykiu rašytojo istoriją. Marianė – aktorė, jos vyras – garsus dirigentas, jiedu turi dukrelę Izabelę, tai graži, darni šeima. Tačiau Marianė įsimyli šeimos draugą – teatro ir kino režisierių, kuriam ne itin sekasi. Tas lengvabūdiškas, neatsakingas jos žingsnis pavirsta šiurpia šeimos katastrofa.

KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI (DIDŽIOJI VANDENS G. 2)

17.30 val. „KKKC SLEMO X Poezijos pavasario“ varžytuvės. Kasmetinis „Poezijos pavasario slemas“ bendradarbiauja su KKKC ir šiais metais žada ypatingą reginį – susijungs literatai bei performeriai, maišysis dangus su jūra, o kam seksis geriausiai – iš susitikimo išeis ne tik lydimas griausmingų plojimų, bet dar ir su prizais kišenėje! Registracija dalyviams: https://t.ly/mamqk. Žiūrovams įėjimas – nemokamas. 

LĖLIŲ TEATRAS (TURGAUS G. 9)

18 val. Lėlių spektaklis „Kad tave žąsis“. Pjesėje „Kad tave žąsis“ M. Gusniowska pasakoja apie depresiją. Žąsis skundžiasi, kad yra nelaiminga, jai depresija, todėl nori, kad Lapinas ją suėstų, tačiau Lapinas atsisako ir tuo klausimu siūlo pabendrauti su Vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė – gyvenimo prasmės paieška.

ATGIMIMO AIKŠTĖ

18–22 val. Žuvies diena. „Vilties miesto“ iniciatyva –  koncertas „Atstatykime Šv. Jono bažnyčią Klaipėdos senamiesčio širdyje“

KLAIPĖDOS ŠV. KAZIMIERO BAŽNYČIA (KRETINGOS G. 40)

18.30 val. XXIII tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso programa. Mišrus choras „Dziesma“, choro vadovas Normunds Kirsis (Latvija). Mišrus choras „Oglė“, choro vadovė Laima Krūmiņa (Latvija)

KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS

18.30 val. Iškilmingas baleto GALA koncertas

KRUZINIŲ LAIVŲ TERMINALAS

19 val. Romantiškas austrių vakaras laive Forelle su gyva muzika. Bilietai: https://www.forelle.lt/

PRIE BURLAIVIO „MERIDIANAS“

19 val. Žuvies diena. Burlaivio „Meridianas“ burių pakėlimo ceremonija. Dalyvauja Steponas Januška, Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“, Klaipėdos baleto mokykla.

KLAIPĖDOS MARIJOS TAIKOS KARALIENĖS BAŽNYČIA (RUMPIŠKĖS G. 6)

19 val. XXIII tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso programa. Latvijos kultūros akademijos mišrus choras „Sōla“, choro vadovas Kaspars Ādamsons (Latvija). Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“, choro vadovas Algirdas Šumskis (Lietuva)

KLAIPĖDOS ŠV. JUOZAPO DARBININKO BAŽNYČIA (SMILTELĖS G. 27)

19 val. XXIII tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso programa. Kijevo Holosiivskio rajono vaikų ir jaunimo kūrybos namų vaikų choras „Lastivka“, choro vadovė Oksana Ursatii (Ukraina). Moterų choras „Korallerna“, choro vadovė Linda Alexandersson (Švedija).

KLAIPĖDOS STADIONAS

19 val. Topsport I lygos futbolo varžybos: FC „Neptūnas“ prieš „Tauras“

KARLSKRONOS AIKŠTĖ

19.30 val. Žuvies diena. Koncertas „Sveika, Vasara!”. Atlikėjai: Vilius Papendikis, „Lietuvos balso“ laimėtoja Meidė.

HERKUS KANTAS (NAUJOJI UOSTO G. 3)

20 val. Grupės „Garbanotas“ koncertas

KUPOLAS KLAIPĖDA (PAMARIO G. 2A)

20 val. Gabrielius Vagelis akustiškai

KURPIAI (KURPIŲ G. 1A)

21 val. Virgilijaus Juto koncertinė programa

RENGINIŲ KOMBINATAS D29B.LT (DUBYSOS G. 29B)

22 val. Klubine kultūra alsuojantis vakarėlis „Jovani & friends“

NEĮGALIŲJŲ PAPLŪDIMYS (PAMARIO GATVĖ)

22 val. Kinas iš automobilio Klaipėdoje. Filmas „Numylėtinė“.

23.59 val. Kinas iš automobilio Klaipėdoje. Filmas „Ateik pažaisti“.

KRANTAS (NAUJOJI UOSTO G. 3)

22 val. Techno from Spain. Nepamirštamas renginys su specialiuoju vakaro svečiu iš Ispanijos – @COYU „Suara Music”. Coyu – Techno muzikos DJ, prodiuseris, leiblo Suara Music įkūrėjas ir gyvūnų gynėjas iš Ispanijos.

Gegužės 18-oji, šeštadienis

ĮVAIRIOS KLAIPĖDOS VIETOS

Gatvės muzikos diena

DANGĖS KRANTINĖ, PRIEŠ LAIVĄ „SŪDUVIS“

9-11 val. Žuvies diena. Šviežios žuvies turgus

ŠVYTURIO ARENA

10-16 val. Mugė „Stilius ir skonis“.

TEATRO AIKŠTĖ

Nuo 10 val. Žuvies diena. Pramogos vaikams Teatro aikštėje: sūpuoklių zona, pleneras, vaikiškų prekių turgelis, šeimyninė žvejyba.

10-23 val. Žuvies diena. Šviečiantis ir muzikuojantis akvariumas

KALVIŲ, KEPĖJŲ, KURPIŲ, MĖSININKŲ, ŽVEJŲ G.

10-18 val. Žuvies diena. Skanėstų ir amatininkų dirbinių mugė senamiesčio gatvelėse

DANGĖS UPĖ

10-13 val. Klaipėdos laivų paradas. Klaipėdos miesto baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės

13.15-14 val. Klaipėdos laivų paradas. Upės laivų paradas (nuo Klaipėdos irklavimo centro iki Pilies tilto)

14-15 val. Klaipėdos laivų paradas. Vikingų valčių varžybos.

KRUIZINIŲ LAIVŲ TERMINALAS

10-22.30 val. Klaipėdos laivų paradas. Šventinė mugė ir lauko kavinės

12 val. Klaipėdos laivų paradas. Šventės pradžia ir iškilmingos ceremonijos: Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimo ceremonija; Karinių jūrų pajėgų Jaunesniųjų karininkų mokymų dalyvių kario priesaikos ceremonija; Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmo kurso studentų priesaikos ceremonija; Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės šaulių ir jaunųjų šaulių priesaikos ceremonija; Karinių jūrų pajėgų orkestro pasirodymas.

12-16 val. Klaipėdos laivų paradas. Kūrybinės dirbtuvėlės vaikams. Jūrinės sportinės rungtys. Šaulių ekipuotės ir ginklų pristatymas;

13-18 val. Klaipėdos laivų paradas. Atviri laivų deniai. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto, Klaipėdos universiteto, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, istorinių medinių laivų bei jachtos „Lietuva“ lankymas;

14-19 val. Klaipėdos laivų paradas. Kinas vėjyje. Istorinių dokumentinių filmų peržiūra.

IMANUELIO KANTO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS PEMPININKŲ PADALINYS (TAIKOS PR. 81A) 

11-14 val. vyks bendruomenės šventė Šeimos dienos proga. Svečiai: „Klaipėdos lėlių teatras“ (edukacija 3-10 m. vaikams) ir „Impro Klaipėda“ (edukacija tėveliams ir 7-12 m. vaikams). 11 val. į Pempininkų biblioteką atvyksta „Impro Klaipėda“. Teatro mokytoja Jurgita Hiršienė ves teatrinės improvizacijos žaidimus, pavadinimu „Aš Tave matau. Aš Tave girdžiu“. 14 val. bibliotekoje svečiuosis „Klaipėdos lėlių teatras“ su edukacija „Lėlių teatro magija“. Į edukacijas reikalinga registracija tel. +370 46 346301.

NAMŲ IDĖJŲ CENTRAS „NIC” (II AUKŠTAS, MINIJOS G. 42)

11 val. 2024 interjero tendencijų pristatymas

KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI (DIDŽIOJI VANDENS G. 2)

11-21 val. Nemokamas lankymas.

19 val. grafikos dirbtuvės su Diana Monkevičiūte-Rakauskiene „Pavasari, sustok!”.

PRIE IMANUELIO KANTO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS (TURGAUS G. 8)

12 val. biblioteka kviečia į jau tradicija tampantį gatvės muzikos dienos koncertą „Džinsų kišenėje – muzika“. Koncertuos Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos bei Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokiniai ir co.

BALTIJOS JŪROS GYVŪNŲ REABILITACIJOS CENTRAS (SMILTYNĖS G. 2)

12 val. Žemaitiškos ruoniukų vardynos, kurių metu bus apdovanoti vardų konkurso nugalėtojai. Ruoniukų vardai, susiję su Lietuvos regionų tarmėmis, buvo pradėti rinkti prieš penkerius metus. Šiemet, minint Žemaičių rašto metus, atsigręžta į žemaičių tarmės lobyną. (Nuotraukoje Baltijos pilkieji ruoniukai-rastinukai, reabilituojami Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre

18.30 val. Edukacinis renginys „Pasikalbėjimas su jūra ir savimi“. Lietuvos jūrų muziejus kvies lankytojus įsitraukti ir į subtilią asmeninę patirtį klausant aktoriaus ir režisieriaus Justo Tertelio sukurtos garso instaliacijos „Pasikalbėjimas su jūra ir savimi“. Instaliacijos herojus – kriauklėje gyvenantis moliuskas – prabyla apie slėpiningą jūros būtybių gyvenimą, kviečia susimąstyti apie žmogaus veiklą Žemėje ir jo poveikį jūros gamtai.

19.30 val. Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas (vadovas Mindaugas Bačkus) ,,Koncertų salė – Klaipėdai“. Šis renginys sujungs du, vienus geriausių uostamiesčio simbolių. Skambės gražiausios klasikos melodijos, taip orkestras siūlo netikėta koncertine forma atrasti klasikinės muzikos magiją.

LĖLIŲ TEATRAS (TURGAUS G. 9)

12 val. Lėlių spektaklis „Raudonkepuraitė“.

ŽVEJŲ GATVĖ

12 val. Žuvies diena. ilgiausio žuvies kepsnio kepimas. Prognozuojamas matavimo, o po to ir kepsnio ragavimo laikas – 14 val.

BARAS ,,LAPĖ“ (HERKAUS MANTO G. 10)

13 val. RPG (Vaidmenų žaidimai) ,,All my favorite colors”. Tai vaidmenų žaidimas, kuriame žaidėjas susitapatina su fantastiniu, įsivaizduojamu veikėju, keliaudamas, kovodamas ir kitaip veikdamas už jį išgalvotame, fantastiniame pasaulyje. Žaidėjų tikslas yra kuo įtikinamiau atlikti savo vaidmenį žaidimo pasakojime. Šis renginys – ,,Apeirono teatro” savanorių inicijuojamo projekto ,,Autentiški žmonės” dalis, kurį finansuoja Europos sąjunga. #solidarumo korpusas. Registracija čia.

IMANUELIO KANTO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS „KAUNO ATŽALYNO“ PADALINYS (KAUNO G. 49)

14 val. Šachmatų mėgėjų susitikimas.

DRAMOS TEATRAS

14.30 val. Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Spektaklis „Buda palėpėje“. „Buda palėpėje“ – tai istorija apie emigrantų likimus. Savaip primenanti ir nūdienos emigraciją, taip pat Lietuvos okupacijos bei Sibiro tremties laikmetį, kuomet tūkstančiai žmonių buvo tyliai „nušluoti“ nuo Lietuvos ir pasaulio žemėlapio, bei holokausto laikotarpį Europoje. Tai jautrus pasakojimas apie savo šaknis, ryšį su praeitimi ir protėviais pasaulio tautų maišymosi epochoje, apie tautos savastį kaip stiprybę ir būdą išlikti. Spektaklis istoriją pasakoja, pasitelkdamas minimalistines rytietiško teatro priemones – japonišką šokį (kurį Tokijuje studijavo režisierė ir atlikėja Birutė Mar), gyvai atliekamą muziką, taip pat vaizdo projekcijose naudojamas dokumentines fotografijas.

16 val. Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Spektaklis „Tiesa-drąsa“. Šokio spektaklio esamasis laikas – tai dialogas tarp praeities ir ateities. Gyvenant globalių įvykių ir jų padarinių sūkuryje, galima pamatyti, kaip susiduria du kraštutinumai – žmonių istorinė atmintis ir noras atšaukti praeitį bei viską kurti naujai. Praeityje susiformavę įsitikinimai, primestos svetimos tradicijos įsišaknija kartų atmintyje, todėl viešojoje erdvėje ir net savo artimiausioje aplinkoje galime pastebėti okupacinės minties palikimą, nostalgiją laikotarpiui, kuomet viskas buvo „po lygiai“. Kita vertus, vis labiau įsigalinti atšaukimo kultūra (angl. Cancel culture) skatina atsisakyti savo identiteto, susiformavusio netinkamomis sąlygomis praeityje ir užauginusio mus tokius, kokie esame šiandien. Tokiu būdu šeimos nariai, kaimynai ar tos pačios valstybės piliečiai žengia atskirties ir net susipriešinimo link: lyg žaidime išryškėja riba tarp dviejų varžovų – praeities ir ateities, kuriose egzistuoja skirtingos tiesos, vertybės bei tikslai.

16-17 val. ir 20.50-21.50 val. vaizdo ir garso instaliacija „REGYKLA“ (Adomas Zubė). XIX a. pagal griežtą arboristinį planą Kuršių nerijos smėlynai buvo apsodinti kalnapušėmis, turėjusiomis padėti sulaikyti tiek vietos gyventojų kaimus užklojantį, tiek į Klaipėdos uosto įplauką virstantį smėlį. Įspūdingos apimties projektas sukūrė naują, gausiai mišku padengtos nerijos vaizdą. Po daugiau nei šimto metų peraugusių savo natūralų amžių ir surambėjusių kalnapušių masyvai tapo degūs lyg parakas.

17 val. Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Spektaklis „Kaligula“. Draminiu veiksmu, herojaus ambicingu šaltakraujiškumu ši pjesė sukrečia ir šiandien, verčia apmąstyti valdžios ir individo santykį, kreipia dėmesį į šiandienos kontekstą. Pjesė išlieka aktuali, kalbanti apie žmonių išgyvenimus ir santykius su autoritetu bei moralines dilemas šiuolaikiniame pasaulyje. Patį Kaligulą galima interpretuoti kaip personažą, savyje užauginusį nerimo ir nepasitenkinimo šiuolaikinio pasaulio būkle jausmą, ir siekiantį išvalyti pasaulį – pakrikštyti jį ugnimi. Kaligula čia – figūra, ieškanti naujo kelio, radikalių pokyčių, krauju apvalant senąjį pasaulį. Kai tiek aplinkos problemos, tiek tarptautiniai konfliktai tampa vis nuožmesni, „Kaligula“ kviečia susimąstyti, kaip asmeninė ir politinė valia gali paveikti pasaulio likimą.

LAIVAS-MUZIEJUS M52 „SŪDUVIS“ (KLAIPĖDOJE PRIE PILIES TILTO)

15 val. Edukacinis renginys „Minų medžioklė“ – inscenizuota jūrinės minos paieškos operacija Dangės upėje. Toks renginys, imituojantis priešmininių laivų veiksmus tarnybos metu, Lietuvoje vyks pirmą kartą. Imitacinės minos ieškos povandeninis “Rov-tech” dronas, o tiesioginį povandeninį vaizdą bus galima stebėti šalia laivo-muziejaus M52 ,,Sūduvis‘‘ pastatytame ekrane. Bus demonstruojama povandeninių vaizdo robotų nufilmuota autentiška medžiagos iš Baltijos jūros, parodant realius vaizdus laivo tarnybai švarinant jūrą. Renginyje dalyvaus Karinių jūrų pajėgų atstovas kmdr. Andrius Širvys, vienas iš buvusių laivo M52 ,,Sūduvis‘‘ vadų, kuris pristatys tarnybos ir jūrinių minų medžiojimo ypatumus.

16 val. Į ,,Sūduvį“ vėl sugrįžta klaipėdiečių itin pamėgti koncertai ant vandens. Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras, vadovaujamas Egidijaus Mikniaus, šiam sezonui parengė naują  programą, kurioje skambės NATO šalių muzikiniai kūriniai. Taip pažymimas Lietuvos narystės  Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos gynybinio aljanse 20-metis. (Nuotraukoje Karinių jūrų pajėgų orkestras laive-muziejuje M52 ,,Sūduvis“.

ATGIMIMO AIKŠTĖ

17 val. „Vilties miesto“ koncertas „Jauni ir viltingi“

LNDM PRANO DOMŠAIČIO GALERIJA (LIEPŲ G. 33)

17-19 val. galerijoje vyks tapybos tušu dirbtuvės, kuriose lankytojai susipažins su senoviniu japonų tapybos menu sumijė. Specialiomis tapymo priemonėmis – suibokuga (tušas, vanduo) ir bokusaiga (tušas, spalvos) –  užsiėmimo dalyviai išbandys sakuros, auksinės žuvelės, ar paukščio tapymą.

17-20 val. vyks turiningos ekskursijos po galerijos parodas:

17 val. ekskursija po Algirdo Boso parodą „Pusiaukelė“.

18 val. ekskursija nuolatinėje Prano Domšaičio kūrybos ekspozicijoje.

19 val. ekskursija-žaidimas po Francisco Goya raižinių parodą „Ar ji prisikels“, kurios metu gidė supažindins su galerijoje eksponuojamais grafikos meistro kurtais ciklais: „Kapričai“ ir „Karo baisumai“.

20 val. ekskursija po didžiųjų Europos grafikos meistrų – Albrechto Dürerio, Rembrandto, Luko van Leydeno ir kt. – raižinių parodą „Nuo Dürerio iki Rembrandto“.

21 val. galerijoje bus rodomas Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Homo Vilutis“ (2023) apie grafiką, mąstytoją ir rašytoją Mikalojų Povilą Vilutį.

PILIES MUZIEJUS (PRIEŠPILIO G. 2)

18-22 val. Nemokamas muziejaus lankymas.

18 val. Pilies muziejaus konferencijų salėje rengiama Lietuvos centrinio valstybės archyvo dokumentinio filmo „100 Klaipėdos žingsnių“ (2023) premjera, kurioje dalyvaus ir jo režisierius A. Juzėnas.

18 val. Muziejaus šiaurinėje kurtinoje Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų senosios muzikos ir šokio ansamblio „Dolce musica“ (mokyt. V. Paulauskas, koncertmeisterė D. Balsienė) atlikėjai pakvies pasigrožėti Renesanso epochos kostiumais, senoviniais šokiais, o vėliau – ir patiems pasimokyti šokti.

19 val. Ieškantiems azarto ir iššūkių – protmūšis „Viduramžių pramogos ir žaidimai“.Tai puiki proga pademonstruoti savo žinias apie paslaptingą viduramžių istoriją bei kaip laisvalaikį leisdavo tuometiniai Europos gyventojai. Būtina išankstinė rezervacija mob. +370 601 17 617 arba el. p. pilis@mlimuziejus.lt .

LNDM LAIKRODŽIŲ MUZIEJUS (LIEPŲ G. 12)

18-21.30 val. Nemokamas muziejaus lankymas. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) padalinys Laikrodžių muziejus kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Klaipėdos fakulteto studentais kviečia į įspūdžių, veiklos kupiną  vakarą: pažintines ekskursijas, teatralizuotus pasakojimus ir klasikinės muzikos koncertą. Pasitelkiant vizualines menines priemones lankytojai bus įtraukti į muzikos ir šokio improvizacijas, literatūros valandėlę, performansą, piešimo studijos veiklas relaksacijos zonoje. Muziejininkai papasakos įdomias istorijas apie laikrodžius ir jų puošybą įvairiais laikotarpiais.

ŽVEJŲ RŪMAI

18 val. Istorinė absurdo komedija „1410. Valanda prieš mūšį“ su Mantu Stonkumi ir Justina Jankevičiumi.

KLAIPĖDOS ŠV. KAZIMIERO BAŽNYČIA (KRETINGOS G. 40)

18.30 val. XXIII tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso programa. Cesių pilies choras, choro vadovės Marika Austruma ir Evita Konusa (Latvija). Tartu universiteto akademinio moterų choro alumnų choras, choro vadovė Ülle Sakarias (Estija). Talsų kultūros centro moterų choras „Vaiva“, choro vadovė Inese Ozolina (Latvija)

KLAIPĖDOS MARIJOS TAIKOS KARALIENĖS BAŽNYČIA (RUMPIŠKĖS G. 6)

19 val. XXIII tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso programa. Mišrus choras „Ikšķile“, Ogres apygarda, choro vadovas Māris Sirmais (Latvija). Mišrus choras „Sidrabe“, choro vadovas Jānis Lapsa (Latvija)

KLAIPĖDOS ŠV. JUOZAPO DARBININKO BAŽNYČIA (SMILTELĖS G. 27)

19 val. XXIII tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso programa. Mišrus choras „Dziesma“, choro vadovas Normunds Kirsis (Latvija). Rygos technikos universiteto mišrus choras „Vivere“, choro vadovas Gints Ceplenieks (Latvija). Mišrus choras „Līga“, choro vadovas Jānis Liepiņš-Keišs (Latvija)

RENGINIŲ KOMBINATAS D29B.LT (DUBYSOS G. 29B)

19 val. Ruslan Belyj stand-up

RUMPIŠKĖS G. 6

19-20 val. Anoniminių alkoholikų grupės „Kablys“ susitikimas. Telefonai pasiteiravimui: +370 645 03495; +370 646 39793

KULTŪROS FABRIKAS (BANGŲ G. 5A)

20 val. Emilis Jokūbas Stand-Up: Judam Lietuvoj 2024

VEIKSMAS KURŠIŲ MARIOSE

20.35 val. Klaipėdos laivų paradas. Uosto vilkikų pasirodymas Kuršių mariose;

20.50 val. Klaipėdos laivų paradas. Uosto locmanų laivų sveikinimas žiūrovams krantinėje;

21 val. Klaipėdos laivų paradas. Naktinis iliuminuotų Klaipėdos laivų paradas;

21.45 val. Klaipėdos laivų paradas. Šviesų ir muzikos reginys mariose.

HERKUS KANTAS (NAUJOJI UOSTO G. 3)

21 val. Lost In the Harbour albumo „True Story“ pristatymas

KURPIAI (KURPIŲ G. 1A)

21 val. Memel Band koncertas

BARDAKAS (ŽVEJŲ G. 4)

22 val. GOYOURWAY 2nd BDAY. Svečias: 69 Danguje

NEĮGALIŲJŲ PAPLŪDIMYS (PAMARIO GATVĖ)

22 val. Kinas iš automobilio Klaipėdoje. Filmas „Kantervilio pilies vaiduoklis“. Bilietai: https://tickets.paysera.com/en-LT/event/kinas-is-automobilio-klaipedoje-filmas-kantervilio-pilies-vaiduoklis

23.59 val. Kinas iš automobilio Klaipėdoje. Filmas „Voratinklis“. Bilietai: https://tickets.paysera.com/en-LT/event/kinas-is-automobilio-klaipedoje-filmas-voratinklis

HOFAS (DANĖS G. 8)

23.55 val. „TheATRIUM“ uždarymas. Lietuvos teatro vitrinos langus ir duris užvers naktis HOFE. Hormonų lygį ir kūnų judesių amplitudę meistriškai audžiamomis garsų gijomis valdys elektroninės šokių muzikos kūrėjas Jaroška (Vilnius).

Gegužės 19-oji, sekmadienis

ATGIMIMO AIKŠTĖ

Nuo 9 val. „Vilties bėgimo“ startai. 

LĖLIŲ TEATRAS (TURGAUS G. 9)

12 val. Lėlių spektaklis „Didysis sprogimas“.

KLAIPĖDOS KRISTAUS KARALIAUS BAŽNYČIOS ŠVENTORIUS (BOKŠTŲ G. 10)

13 val. Sekminių giedojimai su Anykščių folkloro ansambliu „Valaukis“. 

KULTŪROS FABRIKAS (BANGŲ G. 5A)

13 ir 16 val. Solo teatras: Vienos dalies spektaklis vaikams ir visai šeimai (rež. Birutė Mar). Kažkur dideliame pasaulyje yra nuostabi sala. Kiekvieną vasarą į ją susirenka princesės iš įvairiausių šalių – mokytis princesiškų paslapčių. Čia ir išmintingoji Amelija iš kalnų šalies, ir nerūpestingoji indė Maja, kruopščioji japoniukė Juki, šmaikščioji prancūzaitė Faustina bei baikščioji Smiltelė iš debesų ir lietaus šalies. Jos labai skirtingos, bet visos svajoja tapti tikromis princesėmis. Tad saloje įkuria Princesių mokyklą, o pamokas pavadina „įdomybėmis“ – jos visai kitokios nei įprastoje mokykloje…

DRAMOS TEATRAS

14 val. Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Spektaklis „Yet Another Day In Paradise“. Šiame šiuolaikinio šokio spektaklyje herojai nukelia žiūrovus į salą, pilną nuoširdžių išpažinčių, kur prisiminimai susilieja į elegišką savirefleksijos šokį. Scena virsta nuolat kintančiu peizažu, atspindinčiu personažų vidinį pasaulį ir suteikiančiu saugią erdvę pabėgimui nuo visuomenės lūkesčių keliamų suvaržymų. Šokėjai, esantys scenos epicentre, tyrinėja savo troškimą suprasti vienas kito gelmes. Patirdami ir priėmimą, ir atmetimą, jų judesiai tampa žmogaus dvasios atsparumo išraiška, jaudinančiu intymumo subtilybių ir amžino ryšio ieškojimo atspindžiu.

16 val. Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Spektaklis „Rozenkrancas ir Gildensternas mirę“. Pjesėje „Rozenkrancas ir Gildensternas mirę“ meistriškai apžaidžiamas visiems žinomas klasikinis W. Shakespeare siužetas: Danijos princo Hamleto vaikystės ir studijų Vokietijos universitete draugus Rozenkrancą ir Gildensterną Hamleto tėvo žudikas karalius Klaudijus pasikviečia palydėti princą į Angliją. Karalius įteikia jiems slaptą laišką, kuriame prašoma nukirsti galvą teisėtam karūnos įpėdiniui. Rozenkrancas ir Gildensternas Hamletą lydi į neabejotiną mirtį, tačiau princui sėkmingai apkeitus laišką patys patenka į likimo pinkles.

KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖ (ŠAULIŲ G. 36)

15 val. XXIII tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso programa. Chorų konkurso dalyvių koncertas „Draugai draugams“ (dalyvauja visi konkurso dalyviai)

KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS

15 val. Oratorija Klaipėdos miesto įkūrimo 770-osioms metinėms „Sakmė apie Mėmelburgą“

ŽVEJŲ RŪMAI

17 val. Teatralizuotas cirko šou (rusų kalba) „Lobių sala“.

HOFAS (DANĖS G. 8)

18 val. Apeirono teatro sceninis veiksmas ,,Sode dievų nėra”. „Sode dievų nėra“ – lėtos eigos sceninis veiksmas, geometrinių, archetipinių simbolių. Sceninio veiksmo metu, skambant kompozitorės Tomos Čepaitės elektroninei muzikai, pagrindinė veikėja realiu laiku, realiomis aplinkybėmis tuščioje erdvėje užaugina (suriša) 3,5 m. aukščio ir pločio sudėtingą, paslaptingą geometrinę konstrukciją – dangišką sodą. Šis sodas tai vienu metu ir archajiška ir futuristinė kosminės atminties laikmena, harmonijos simbolis, kuriame kūrėja įamžina žmogaus susitaikymą su savastimi postapokaliptiniame pasaulyje.

DANĖS SKVERAS

19 val. Open Air Šokių vakarai su Akredus sugrįžta! Bachatos, Kizombos ir Salsos šokiai.

NEĮGALIŲJŲ PAPLŪDIMYS (PAMARIO GATVĖ)

22 val. Kinas iš automobilio Klaipėdoje. Filmas „Bitininkas“.

23.59 val. Kinas iš automobilio Klaipėdoje. Filmas „Kačių mylėtojas“.

PASTOVŪS RENGINIAI

IMANUELIO KANTO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS MENO SKYRIUS (J. JANONIO G. 9)

Iki gegužės 16 d. Romo Klimavičiaus grafikos paroda „Dedikacija Imanueliui“. Parodoje pristatomas menininko darbų ciklas, sukurtas pagal dr. Jūratės Sučylaitės knygą „Imanuelio kelias“.

MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUS (DIDŽIOJI VANDENS G. 2)

Iki gegužės 31 d. Paroda „Penktasis Dievo įsakymas…“. Renginyje dalyvaus Lenkijos dailininkų sąjungos Poznanės skyriaus pirmininkas Mark Maksimovich, Lenkijos instituto Vilniuje direktorė Dorota Mamaj bei projektų koordinatorius Andrzej Kierulis.

SKULPTŪRŲ PARKAS

Iki gegužės 31 d. Urtės Jasenkos grafikos darbų, stiklinių paminklų paroda „Atmintis“. Ši ekspozicija skirta Ukrainai palaikyti ir pagerbti ten žuvusius bei vis dar drąsiai kovojančius karius, nukentėjusias moteris, vyrus ir vaikus. Klaipėdos skulptūrų parkas – tai buvusios senosios miesto kapinės, kurias sovietai sulyginto su žeme. Septynios stiklo plokštės su U. Jasenkos piešiniais puikiai įsikomponuoja šalia išlikusių paminklų, taip papildydami parką šiandien gyvenančių žmonių mintimis, jausmais ir lūkesčiais dėl ateities. Grafikos darbai pasakoja apie Ukrainą, bet dėl stiklo skaidrumo ir spaudos ypatumų per piešinius persišviečia mūsų žemė, kuri kalba apie Lietuvos istoriją.

IMANUELIO KANTO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS MELNRAGĖS PADALINYS (MOLO G. 60) 

Iki birželio 1 d. Rimantės  Vasiljevos tapybos paroda „Pamario etiudai“. 

KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI (DIDŽIOJI VANDENS G. 2)

Iki birželio 2 d. Menininkų kolektyvo „.XYZ Collective“ paroda „Pranašas / Prophet“. Pirmojoje kolektyvo parodoje akcentuojama įvairialypė juokdario asmenybė, kurią bandoma atskleisti pasitelkiant pranašo ar jo vizijų vaizdinius. Daugialypės pranašystės, šiai parodai sukurtuose naujuose kūriniuose, menamą pranašo veikėją pridengia mistinio spėliotojo, visažinio pasakotojo bei paranojiškos asmenybės kaukėmis. Pranašo figūra čia tampa nuogąstavimų ir pražūties baimių atspindžiu. Parodos kuratorė – Marija Martinaitytė. Parodos dizainas – Barbora Matonytė.

Iki birželio 2 d. Grupinė paroda „Tarpinės gliaumos / Intermediate Glooms“. Parodos ašis – mus supančios realybės manipuliacija, išardant tapybinę, objektyvią vaizdinio patyrimo konstrukciją, skaidant jį erdvėje ir, tarsi remiantis juo pačiu, atskleidžiant šiandieninės realybės daugiasluoksniškumą. Parodoje bandoma projektuoti kūrybinį dialogą tarp skirtingų medijų bei menininkų, erdvės architektūrą panaudojant, kaip terpę statiškiems ir dinamiškiems paveikslų „krūviams“ talpinti. Parodos kuratorius – Mantas Valentukonis. 

Iki liepos 7 d. užsienio menininkų Árpád Forgó (Vengrija) ir Mihkel Ilus (Estija) paroda „Žiūros taškas / Up to a Point“. Menininkai nuolat ieško „medžiagų ribų“ ir naujų interpretacijų: ši idėja persmelkia visą parodą. Abu kūrėjai mėgsta dirbti su pasikartojančiais ritminiais šablonais, išbandydami kelias tos pačios idėjos variacijas arba kurdami kompozicijas iš objektų ir apibrėžtų modulių. Kai kuriuos iš eksponuojamų kūrinių galima laikyti atvirais arba begaliniais kūriniais, kuriuos žiūrovas gali apmąstyti ar „konstruoti“ toliau. Parodos kuratorius – Gábor Pintér.

Iki liepos 7 d. Stasio Eidrigevičiaus knygų iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Paroda pristato dalį S. Eidrigevičiaus knygų iliustracijų kolekcijos, kurią menininkas padovanojo Panevėžyje veikiančiam modernaus meno muziejui „Stasys Museum“. Joje eksponuojami kūriniai, sukurti Vytautės Žilinskaitės knygai „Kelionė į Tandadriką“ (1984), Chose Muriljas „Mano draugas pelėdžiukas“ (1986) ir Ritos Repšienės „Laumių pasakoms“ (2008). Parodos kuratorė – Lina Albrikienė. Parodos architektas – Dalius Baliukevičius.

LDS KS KLAIPĖDOS GALERIJA (BAŽNYČIŲ G. 6) 

Iki birželio 15 d. dailininkės, grafikės Kristinos Gedminaitės personalinė paroda „Intymus monologas“. Tai – pirmasis kaunietės menininkės prisistatymas uostamiestyje. Parodoje – nedidelio formato grafikos darbai, apimantys paskutinius du autorės kūrybos dešimtmečius.

IEVOS SIMONAITYTĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA (HERKAUS MANTO G. 25)

Iki birželio 22 d. Irminos Viningienės tapybos paroda „Lengvas buvimas“. Ekspozicijoje – didesnių ir mažesnių formatų tapybos darbai, kuriuose portretai, figūrinės kompozicijos, sodrių spalvų peizažai ir jautrios šviesos nugludinti natiurmortai. Tai – patys naujausi ir senesni autorės kūriniai. Visi jie grindžiami momentine nuotaika, išprovokuota emocija, nukreipiančia į santykio su suvokėju užmezgimą. Autorės kuriami vaizdai reflektuoja labai asmeniškai ir siekia išprovokuoti estetinį pasitenkinimą, intymų ryšį tarp kūrinio ir žiūrovo. Čia vienodai svarbu viskas – spalva, linija, dėmė, nes tik visuma pajėgi ištransliuoti tą užtaisą, kurį autorė parengė žiūrovui.

Iki birželio 30 d. Paroda „Neišduoti diplomai“. „Neišduoti Diplomai” yra tarptautinis projektas, skirtas atminti prarastas studentų gyvybes karo metu Ukrainoje. „Neišduoti Diplomai“ skirti studentams kurie taip ir nespėjo jų gauti. Šie absolventai paaukojo išsilavinimą, gyvenimo tikslus, siekius ir svajones dėl savo šalies. Šią parodą kuriame norėdami priminti pasauliui apie vykstantį karą ir kainą, kurią mes, kaip tauta, mokame kasdien.

PRANO DOMŠAIČIO GALERIJA (LIEPŲ G. 33)

Iki birželio 23 d. Parodos „Nuo Dürerio iki Rembrandto“ ir „Ar ji prisikels?“. Lankytojai turės išskirtinę galimybę išvysti XVI–XVIII a. Europos mokyklų atstovų, meistrų, tarp jų ir garsiojo Francisco Goyos, grafikos šedevrus. Parodų eksponatai buvo evakuoti iš Nacionalinio Bohdano ir Varvaros Chanenkų dailės muziejaus, tarp jų raižiniai, plieno ir vario graviūros, ofortai.

LNDM LAIKRODŽIŲ MUZIEJUS

Iki gruodžio 1 d. Paroda „Florentempus“. Tai Vilniaus paveikslų galerijoje vykusios parodos „Florentem“, sulaukusios didelio meno mylėtojų ir profesionalų susidomėjimo, tęsinys, pritaikytas specialiai Laikrodžių muziejaus lankytojams. Išskirtinė paroda atskleidžia žmogaus pastangas save suvokti per santykį su gamta, aiškina, kaip šis santykis keitėsi bėgant amžiams, kokį vaidmenį gamtiniai, ypač augaliniai motyvai atliko žmogui tyrinėjant pasaulį ir ieškant kūrybinio įkvėpimo.

KULTŪROS FABRIKAS (BANGŲ G. 5A)

Trečiadieniais-sekmadieniais 12-20 val. Virtualios realybės erdvė Hexa Cinema

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Dėl milijoninių dividendų ir investicijų gali brangti vanduo

Nerimaujant, kad dėl perkrovimo gali sprogti pagrindinė miesto slėginė nuotekų linija ir tuomet nevalytos nuotekos lietųsi tiesiai į Kuršių marias, ...
2024-05-13
Skaityti daugiau

Švietimas

Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokytojai sėmėsi patirties Maltoje

Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokytojai Daiva Elertienė ir Leonas Šimkus tobulino savo kompetencijas ir IKT įgūdžius gegužės 4-11 dienomis dalyvaudami kvalifikacijos ...
2024-05-13
Skaityti daugiau

Kultūra

Pranciškonai ir liuteronai kviečia į Šv. Jono bažnyčios atstatymui skirtą koncertą

Atstatykime Šv. Jono bažnyčią Klaipėdos senamiesčio širdyje – taip skamba kvietimas į šį penktadienį Atgimimo aikštėje vyksiantį koncertą, kuriame pasirodys ...
2024-05-13
Skaityti daugiau

Kultūra

Pristatys knygą „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ 

Gegužės 17-ąją, 17 val., Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2) vyks Lietuvos nacionalinio muziejaus išleisto pamokslų, laiškų ir dienoraščių ...
2024-05-13
Skaityti daugiau

Kultūra

Naujojoje Klaipėdos galerijoje – paroda „Po savo dangumi“

Gegužės 16-ąją, ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“) bus atidaroma Giedros Purlytės tapybos paroda ...
2024-05-13
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This